ויזת עבודה לארה"ב , ויזת סחר, ויזת משקיעים, E1, E2

 

***לקבלת עדכון לגבי הקפאת תהליכי הגירה לארה”ב בעקבות משבר קורונה עברו לעמוד: השהיית הגירה לארצות הברית

 

ויזת עבודה לארה''ב

מדינת ארה"ב מעניקה ויזות עבודה ארעיות מסוג E לאזרחי מדינות בהן קיימת אמנה הדדית בינה לבין מדינת ארה"ב בתחום הסחר (1-E) ו/או בתחום ההשקעות (2-E) .

ויזת עבודה לארה"ב מסוג E מאפשר לחברה או למשקיע, בהתאם לנסיבות העניין, להעביר עובד למדינת ארה"ב לשהייה ממושכת לצורך קידום האינטרסים הכלכליים בין שתי המדינות בתחום הרלוונטי.

רוצים לקבל יותר פרטים על ויזת עבודה לארה"ב? צלצלו:

09-8995871

 

ויזה E1 מוענקת ליבואנים וליצואנים ישראלים. יש להוכיח בין היתר כי מדובר בסחר משמעותי וממושך וכן שהסחר עם ארה"ב עומד על לפחות 50% מסה"כ הסחר הבינלאומי של החברה הישראלית.

ויזה E2 מוענקת למשקיעים במדינת ארה"ב, בעלי דרכונים/אזרחות של מדינות החתומות על אמנת משקיעים עם מדינת ארצות הברית. את רשימת המדינות החתומות על אמנות סחר ומשקיעים ניתן למצוא באתר האינטרנט של מדינת ארה"ב. אולם, לצורך הדיון כאן נבהיר כי בין ישראל וארה"ב עדיין אין הסדר כזה, אם כי הדבר נמצא בהליכים מתקדמים (ראה בהמשך). יש מקרים רבים שיש חלופות שונות למשקיעים ישראלים ועל כן יש טעם לבדוק עם עו"ד להגירה לארה"ב אם יש קטגוריה חלופית המתאימה בנסיבות העניין.

על כן, לחברות ישראליות העוסקות בסחר עם מדינת ארצות הברית כדאי לשקול את האפשרות להגיש בקשה לויזה מסוג E1 עבור עובדיהן – או לבדוק חלופה אחרת אם הסחר עדיין לא הבשיל לאפשרות כזו.  לבעלי אזרחות זרה של מדינה החתומה על אמנת משקיעים עם מדינת ארה"ב קיימת כבר אופצייה להגיש בקשה לויזה משקיעים מסוג E2, בתנאי שעומדים בכל הדרישות לקטגוריה הזו תחת החוק.

שאלה נפוצה מאוד היא: מתי כבר יוכלו ישראלים לגיש בקשות לויזות משקיעים לארה"ב?

בתאריך 19.03.2012 הצעות חוק הובאה להצבעה בקונגרס ארה"ב בעניין מן ויזה משקיעים בארה"ב לישראלים העומדים בתנאי החוק. הצעת החוק קיבלה תוקף בבית הנבחרים ברוב גדול וללא מתנגדים כמו כן אושרה בסנאט ואושרה כחוק ע"י נשיא המדינה (דאז) ברק אובמה. החוק מבוסס על אמנה והדדיות בין המדינות. לאחרונ נסללה הדרך להגשת בקשות מסוג 2-E ע"י ישראלים לאחר הליך ארוך ואישור הדדיות בחקיקה ישראלית……..

למידע נוסף ו/או לקביעת פגישת ייעוץ בנושא של ויזת עבודה לארה"ב צרו קשר

או צלצלו:

09-8995871