מקרקעיןמקרקעין

 

החשיבות של הכנת חוזה מתאים שיגן על שני הצדדים

בדרך כלל, רכישת בית נחשבת כאחת ההשקעות הגדולות והחשובות שאדם עושה בחיים שלו. לרוב מדובר בהשקעה גדולה כאשר במקרים רבים הקונה משקיע לא רק את כל חסכונותיו אלא גם לוקח על עצמו התחייבות כספית גבוהה לשנים רבות אם הוא נעזר בקבלת משכנתא ו/או הלוואות שונות כדי להגשים את החלום להשגת נכס מגורים הרשום על שמו. על כן, חשוב מאוד לערוך את הבדיקות המתבקשות בטרם חתימה על הסכם רכישה, כדי לוודא כי המוכר שעימו עושים עסקה הנו הבעלים או המורשה חתימה לביצוע פעולות משפטיות בנכס, כמו העברת בעלות וכיוב' וכי הנכס נקי מחובות ושעבודים, שאין חריגות בנייה ועוד. יש לזכור כי בעת הרכישה קונים לא רק הזכות לנכס אלא גם את כאבי הראש שהמוכר השאיר אחריו – אם הוא פעל בחוסר שקיפות ו/או נקיית כפיים. בדיקה נכונה של הנכס וחוזה מכר ערוך נכון המשקף את גמירת הדעת בין כל הצדדים חיוני ויחסוך לקונה כסף רב ועגמת נפש.

השכרת נכס

כמו כן, כשמשכירים נכס בבעלותכם, רצוי לא לחתום על הסכמים מודפסים מוכנים, שבלונות למיניהן. בעל דירה חייב לדאוג לשמירת ערכו של הנכס, הבטחת תשלומי השכירות ובטחונות לפינוי הנכס נקי מחובות ובמצב תקין לאחר סיום תקופת השכירות.  גם השוכר שכניסתו לנכס הייתה כרוכה בהוצאות רבות ולא מעט כאבי ראש, רוצה להבטיח לעצמו תקופה של שקט נפשי.

חלום בלהות של כל משכיר הוא שהשוכר לא ישלם את השכירות כמוסכם ו/או לא יפנה את הנכס במועד כנדרש ובאופן תקין. גם אם לקח לעצמו בטחונות ונקט בצעדים נכונים הצופה למצב העגום המתואר – עדיין צפוי לו כאב ראש לא קטן של פינוי המשכיר. על כן יש חשיבות רבה בעריכת הסכם שכירות נכון ומדויק למצב הנתון כדי למזער את הנזק הכספי והנפשי בסילוק השוכר ופינוי הנכס המושכר במקרים של הפרה יסודית מתנאי הסכם השכירות.

משרד עורכי דין קלרפלד מציע היקף שירותים רחב בתחום המקרקעין לרבות ליווי בעסקות, חוזים, תביעות, ועוד בין היתר:

– חוזי מכר וחוזי שכירות
– פינוי וסילוק יד
– תכנון ובנייה
– ליווי קבלנים, משקיעים, יזמים
– רכישת / מכירת נכסים / מגרשים
– ניהול והגנה על נכסים
– משכנתאות
– נחלות / משקים

מידע נוסף אודות הדין האזרחיהדין המנהלידיני משפחה ודיני עבודה תמצאו באתר שלנו www.klarfeldlaw.com

למידע נוסף ו/או כדי לקבוע פגישת ייעוץ צור קשר