מעמד בישראל

מעמד בישראל

מעמד בישראל – איך ניתן לקבל ואיזה סוגי מעמד קיימים בישראל?

 

משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בכל הבקשות למתן מעמד בארץ וסטטוס בישראל לרבות הגשת בקשות לפתיחת הליך מדורג מול משרד הפנים לשם קבלת מעמד על בסיס חיים משותפים, ויזת משפחה, אירוסין ו/או נישואין לאזרחי ישראל ואשרות מסוג א/5 ומסוג ב/1

דיני ויזות והגירה בישראל מושתתים על קובץ קטן של חוקים – לעיתים מעורפלים. לשר הפנים של מדינת ישראל יש סמכות ושיקול דעת רחב לתת או לשלול מעמד של אדם במדינה, להאריך או לשנות ויזה של מבקש וכן להעניק אזרחות או תושבות קבע גם בניגוד לאמור בחוק מטעמים הומניטריים או אחרים עפ”י ראות עיניו.

אזרחות ישראלית מוענקת או מועברת ככלל בעת הלידה. ילד הנולד לאזרח ישראלי זכאי לאזרחות מלידה. בשונה מחוקי מדינות אחרות, מדינת ישראל לא מעניקה אזרחות באופן אוטומטי לכל מי שנולד במדינה אלא עפ”י תנאי החוק בלבד. חוק השבות מאפשר לכל יהודי, או צאצא יהודי (מי שיש לו לפחות סב או סבתא יהודי/ה), לעלות לישראל עם משפחתו המיידית (אשה/בעל/ילדים מתחת לגיל 18) ולקבל מעמד של עולה חדש במסלול לאזרחות. טרם קבלת המעמד, המבקש חייב להוכיח, כאמור לעיל, את יהדותו או את יהדותו של אחד מהוריו או סביו. למי שאינו יהודי, ישנן דרכים מעטות נוספות (ומצומצמות למדי) לרכוש מעמד קבע או אזרחות בישראל. אחת הדרכים היא בזכות חיים משותפים עם בן או בת זוג (גם מאותו מין), נשואים או לא נשואים לאזרח ישראל. מדובר בהליך מדורג בו משרד הפנים בודק את טיב היחסים בתחילת ההליך ובשלבים במהלך ההליך הלוקח כ5-7 שנים לפני שניתן להגיש בקשה לאזרחות.

החוקים לאשרות ארעיות (שאינם על בסיס הגירה/שבות/איחוד משפחות) מתמקדים בביקורים קצרים לשם תיירות, לימודים, התנדבות, וכיוב’.  ישנן קטגוריות בודדות המעניקות אשרות שהייה ועבודה יחד ובעיקר מיועדות לעובדים בענפי הסיעוד, הבנייה, החקלאות וכיוב’. עובדים מומחים גם יכולים לקבל אישורי עבודה באם המעסיקים יכולים להוכיח כי העובד הנו מומחה בתחומו ובין היתר תשולם לו משכורת גבוהה ביותר (לפחות פי 2.5 מהשכר הממוצע בשוק) וזאת על מנת למנוע מצב בו עובדים זרים תופסים מקומות עבודה מתושבי המדינה.

לפרטים נוספים לניתן לפנות לעמוד הליך מדורג

למידע נוסף או לצורך קביעת פגישה צלצלו אלינו:

09-8995871

או צרו קשר