ויזות והגירה זה תחום העיסוק העיקרי של משרדינו מאז שנת 2002

משרדינו מתמחה בכל סוגי הויזות לארה"ב ולישראל לרבות:  ויזות ארעיות, ויזות דת, ויזות אמנים וספורטאים, ויזות משקיעים, ויזות סחר, ויזות סטודנט, ויזות נישואין, ויזות אירוסין, איחוד משפחות, הליך מדורג לבני זוג נשואים ולא נשואים של אזרחים ישראלים ועוד. כמו כן המשרד עוסק באזרחות והתאזרחות בארה"ב ובישראל ובנושאים רבים אחרים הנוקשים לתחום של ויזות ואשרות שהייה בארץ ובארה"ב לרבות:

ויזות ארעיות: תיירות, עסקים (B1/B2) סטודנטים(F,M) ועוד:

ברוב הקטגוריות של ויזות ארעיות, מוגשות הבקשות ישירות לקונסוליה האמריקאית הקרובה למקום מגוריכם.  רוב הבקשות מוגשות על גבי טופס DS-160 ותהליך ההגשה מתבצע באינטרנט ולא על גבי נייר.  לעתים יש טפסים אחרים למילוי שלא מוגשים דרך המחשב ובעיקר מדובר בטפסים נלווים לטופס הבקשה האלקטרוני המרכזי.  לא מצרפים מסמכים כלשהן לטפסים אולם יש צורך להביא ראיות מתאימות לראיון מול הקונסול.

ויזה להשתלמויות, מדריכים, חוקרים ועוד:

במקרים רבים, אך לא בכולם, ניתן להיכנס למדינת ארה"ב למטרת השתלמות קצרה או לשם קבלה או מתן הדרכה, מחקר, הרצאות, כדי להופיע, להתחרות, ולייצג את מדינת ישראל (בין היתר) עם ויזת ביקור רגילה מסוג B1/B2. אולם, בטרם ביקשתם להיכנס לארצות הברית למטרות הללו, רצוי מאוד לקבל ייעוץ משפטי ולוודא אם הויזה הקיימת בדרכון מתאימה בנסיבות הקונקרטיות.  ניסיון להיכנס למדינת ארה"ב למטרות שונות מאלה המותרות בויזה עלול לעלות למבקש ביוקר, עד למצב של סירוב כניסתו ו/או אם יגורש בעקבות כך.

ויזות והגירה לארה"ב

ויזות והגירה לארה"ב

ויזות לאמנים מצטיינים וספורטאים מצטיינם (O ו- P): 

יש ויזות ארעיות לאמנים מצטיינים ויש גם קטגוריה לויזת הגירה  עבור אמנים מצטיינים.  המבחנים להוכחת הצטיינות קבועים בחוק.  למצטיינים בתחומם המבקשים ויזת אמן לארה"ב יש צורך במעסיק/ים בנוסף להוכחות ההצטיינות.   למצטיינים ביותר המבקשים ויזת הגירה לאמן אין צורך במעסיק אולם בפועל הרף להוכחת הצטיינות גבוה יותר.  כמו כן, ספורטאים המבקשים להגיע כיחיד או כחלק מקבוצה על מנת להשתתף בתחרות יכולים לבקש ויזה P ומעסיקים המבקשים להעסיק ספורטאים מצטיינים יכולים להגיש בקשה לספורטאי מצטיין למטרה זו, אם הספורטאי ואם המעסיק עומדים בקריטריונים עפ"י דין.

ויזת דת (R)

בעבר היה ניתן להגיש בקשה לויזה דת ישירות לקונסוליה אולם בשנים האחרונות חלו מספר שינויים בתחום ויזות הדת (הן לעניין ויזת דת ארעית והן לעניין ויזת דת למטרת הגירה).  היום יש צורך בהגשת בקשה לויזת דת באמצעות רשויות ההגירה בארה"ב ולאחר קבלת אישור ניתן לפנות לקונסוליה בבקשה לקבלת הויזה.  גם אם הבקשה אושרה בחו"ל יש צורך בקבלת אישור הקונסוליה בדרך של ויזה – על כן יש צורך להביא גם תיק הוכחות לראיון בקונסוליה.

ויזות והגירה לארה"ב

ויזות והגירה לארה"ב

ויזת E-2 למשקיעים

על אף פרסומים רבים לעניין חקיקה המתירה ויזה משקיעים לישראלים, הדבר עדיין לא מיושם ואין צפי למועד כזה.  לעומת זאת, ישראלים בעלי דרכונים של מדינות נוספות בהן כן מיושמת אמנת משקיעים ע"פ מדינת ארה"ב, יכולים להגיש בקשה לוויזת משקיעים גם בארץ תחת האזרחות הנוספת.  ויזת E הנה ויזה ארעית אולם ניתן לשהות שנים רבות בארה"ב למטרת ניהול ופיתוח ההשקעה – כל עוד יש הצדקה לכך מבחינת החוק.

ויזת E-1 לסחר: 

קיימת אמנת סחר בין מדינת ישראל למדינת ארה"ב עוד משנת 1954.  בנסיבות מסוימות, ישראלים העוסקים ביבוא ו/או יצוא בין ישראל לארה"ב העולה לכדי סחר משמעותי וממושך יוכלו להגיש בקשות לויזת E-1.  גם במקרה זה מדובר בויזה ארעית אולם ניתן להמשיך ולהגיש בקשות הארכה כל עוד שהחברה ממשיכה לעמוד בתנאים תחת החוק.

ויזת אירוסין (K1) ויזות לאחר נישואין (K3): 

אזרח ארה"ב המבקש ויזה עבור ארוסתו יוכל להגיש בקשה באמצעות רשויות הגירה ארה"ב.  הויזה מאוד דומה לויזת משפחה וכן יש ממילא דרישה שמקבלת הויזה תתחתן עם האזרח שהזמין אותה תוך 90 יום מהגעתה למדינת ארה"ב.  משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בבקשות מסוג זה ורצוי מאוד ליצור קשר לצורך קבלת ייעוץ בטרם הגשת בקשה מסוג K היות וברוב המקרים לא מדובר בקטגוריה המתאימה ביותר למאורסים ו/או לאזרחי ארה"ב נשואים לישראלים

ויזות עבודה: ניוד עובדי חברות בינלאומיות(L), עובדים בעלי השכלה גבוהה (H1B) עובדים זמניים ועונתיים(H2B): 

משרד עורכי דין קלרפלד מסייעים לחברות ישראליות וחברות בארה"ב המבקשים להעביר עובד מישראל או ממדינה אחרת לחברת אם/בת/אחות בארצות הברית כמו כן, המשרד מסייע לחברות ישראליות להציב עובדים בארה"ב במידת האפשר (E) או לחברות בארה"ב להביא עובדים משכילים לתפקידים נבחרים (H1B)

ויזות והגירה לארה"ב

ויזות והגירה לארה"ב

יש 5 קטגוריות ומספר תת-קטגוריות לויזות עבודה קבועות בארה"ב (הגירה) לכל הקטגוריות תנאים נוקשים והטיפול בקטגוריות של ויזות הגירה יכול להיות ארוך במיוחד ( בין שנה ל-4 או 5 שנים עד למתן החלטה בתיק).

ויזות הגירה למצטיינים בתחום האמנות והספורט(EB1)

אחת הקטגריות המוזכרות לעיל מיועדת למצטיינים בתחום האמנות, הספורט, אקדמיה, ועסקים.  משרד עורכי דין קלרפלד מתמחה בקטגוריה, מייעץ ומגיש בקשות למתאימים.

ויזות הגירה על בסיס משפחהויזות נישואין, הורים, ילדים, אחים (IR):

נושא הדגל של משרד עורכי דין קלרפלד הוא ויזות והגירה לארצות הברית על בסיס משפחה.  המשרד מתמחה בתחום זה למעלה מעשור, סייע ומסייע למאות משפחות בהגירת קרוביהם לארצות הברית.  איחוד משפחות של אזרחי ארה"ב ובעלי תושבות קבע הנו עקרון חשוב בתורת ההגירה לארה"ב ויש בו מקום מיוחד בחוקי ההגירה של המדינה.

בקשות לקבלת אזרחות: 

משרד עו"ד קלרפלד מטפל בכל סוגי הבקשות לאזרחות על בסיס לידה לאזרח ארה"ב והתאזרחות לזכאים.  המשרד מגיש בקשות לאזרחות וכן בקשות לרישום ילדי אזרחי ארה"ב או על בסיס שהייה של הסבא או סבתא כשמדובר באזרח ארה"ב שלא התגורר במדינת ארה"ב לתקופה הקבועה בחוק לשם העברת אזרחות לילדיהם.  ישנם מקרים בודדים שבגירים, בני אזרחי ארה"ב, אינם מודעים לעובדה כי הם זכאים לאזרחות תחת החוק.  רצוי להתייעץ עם עו"ד המתמחה בדיני הגירה ואזרחות ארה"ב במקרים אלה.

ראה גם: מעמד בישראל, ויזות עסקים ועבודה, ויזות משפחה, ויזות אירוסין, אזרחות, מסורבי ויזות ומחילות (waivers) למנועי כניסה לארה"ב למידע נוסף ו/או כדי לקבוע פגישת ייעוץ צרו קשר