גרין קארד

גרין קארד או Green Card באנגלית

 

***לקבלת עדכון לגבי הקפאת תהליכי הגירה לארה”ב בעקבות משבר קורונה עברו לעמוד: השהיית הגירה לארצות הברית

 

גרין קארד למעשה מעניק סטטוס של תושבות קבע בארה"ב. בעלי הגרין קארד יכולים לעבוד באופן חופשי, לקנות נכסים, לפתוח חשבונות בנק ולהוציא רישיונות נהיגה באופן חוקי. אולם לצד הזכויות יש גם חובות למחזיק הגרין קארד. אסור לבעל גרין קארד לשהות מחוץ לגבולות ארה"ב לתקופה רצופה העולה על שנה מבלי שביקש וקיבל היתר מרשויות ההגירה בארה"ב בטרם יציאתו. חריגה מהאמור מתפרשת כוויתור על המעמד ועל הגרין קארד וכל המשתמע מכך.

בעלי גרין קארד – אם חשבתם כי תקיעת רגל פעם בשנה תגן על מעמדכם כתושב קבע הרי שטעיתם ובגדול

בעל גרין קארד המגיע רק לעתים רחוקות לביקור בארה"ב עתיד למצוא את עצמו מעוכב בגבול בידי חוקר הגירה ועובר תשאול מלחיץ ולא נעים שבסופו ייתכן שמעמד תושבות הקבע והגרין קארד יישללו ממנו.

על כן לא מומלץ לבקש green card, גם עם מדובר בויזת משפחה, אלא אם כן פניך למגורי קבע של ממש במדינת ארה"ב. קרוב לוודאי שמי שזכאי לבקש גרין קארד יהיה זכאי לקבל אותו גם בשלב מאוחר יותר ורצוי לבקש גרין קארד רק אם כוונתך האמיתית היא להשתקע בארה"ב באופן קבוע.

יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם היעדר ממושך מארה"ב לא יתפרש כנטישה או ויתור על המעמד. במקרים מסוימים בעל הגרין קארד יוכל להסביר את עצמו בדרך משכנעת למשטרת גבולות ארה"ב אולם, דיבורים לבד לא יספיקו ויש צורך להצטייד במסמכים המוכיחים את הנטען, בטרם בקשת כניסה לארה"ב.

קיימת חזקה בחוק ההגירה של ארה"ב הקובעת כי כל מי שמחזיק בגרין קארד הינו תושב קבע. על כן, להבדיל ממצבם של מבקשי כניסה זמנית לארה"ב, נטל ההוכחה כי בעל הגרין קארד אינו תושב קבע רובץ על כתפי מדינת ארה"ב. ככל הנראה, ארה"ב מצליחה להרים את הנטל במצב בו מחזיק בגרין קארד אינו שוהה בארה"ב ברוב ימות השנה, ללא סיבה מוצדקת.

אם אתה בעל גרין קארד וכבר נחקרת בגבולות ארה"ב בעת כניסתך האחרונה ו/או אם אתה מבלה את רוב ימות השנה מחוץ לגבולות ארה"ב – רצוי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בטרם כניסתך המתוכננת הבאה לארה"ב.

משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בבקשה למתן קבלת גרין קארד (Green Card) לשם עבודה ולשם קבלת מעמד של תושב קבע בארה"ב.


ראה גם תושב חוזר (Returning Resident) והיתר כניסה חוזרת (Reentry Permit)

ניתן גם לפנות בנושא לאתר שלנו באנגלית

(ראה גם שאלות נפוצות באנגלית)

למידע נוסף על בקשה לגרין קארד או פגישה צור קשר