ישראלי תושב חוץ שואל – עו”ד תמר קלרפלד עונה

(ראה גם שאלות נפוצות באנגלית)

למידע נוסף או כדי לקבוע פגישה צור קשר
 
כל השאלות והתשובות בעמודים אלה מהוות מידע כללית ואינן מהוות ייעוץ משפטי.  הדפים אינם מעודכנים באופן שוטף ועל כן יתכן וחלו שינויים במשך הזמן.  אין להסתמך על המידע בדפים אלה מבלי לפנות קודם לכן לקבלת ייעוץ משפטי עדכני.  תמיד רצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושא הגירה ובפרט במקרים בהם נקיטת צעד כלשהו עלול לסבך את תכניותיך לבקר או להגר למדינת ארה”ב.

 

שאלה:  אני ישראלי המתגורר בחו”ל. אני רוצה לחזור לגור בישראל ולהביא את בת זוגתי ואת ילדיי. האם הם זכאים למעמד בישראל?

תשובה:  ניתן להביא את בת זוגתך ואת ילדיך אולם, אם אתם לא נשואים, תידרש לבדיקת אבהות וצו בית המשפט לשם רישום הילדים כילדיך במשרד הפנים וכאזרחים בישראל.  אשתך תוכל להגיע לישראל (עם הילדים) במסגרת הליך מדורג לשם קבלת מעמד של תושבות ו/או אזרחות בישראל בעתיד. רצוי להתייעץ עם עורך דין לענייני הגירה בטרם פנייה למשרד החוץ או למשרד הפנים.

למידע נוסף או לסיוע בהגשת בקשות ל- relocation ולמתן מעמד בישראל צור קשר

שאלה:  אני בת 21 להורים ישראלים ורוצה לבוא וללמוד באוניברסיטה בישראל. האם אני צריכה להתגייס לצה”ל? 
תשובה:  אם נולדת בחו”ל ועד לגיל 17 לא שהית בישראל תקופה רצופה העולה על 120 יום את פטורה משרות בטחון.  (ראה גם מידע שימושי לישראלים השוהים בחו”ל)

שאלה:  אני היגרתי לקנדה עם משפחתי בגיל 15 ועכשיו אני בן 28. אם אני רוצה לבוא לביקור בישראל האם יש מצב כי צה”ל יעכב את יציאתי מהארץ ו/או יעצור אותי כעריק צה”ל או משתמט?

תשובה:  אם אתה תושב קבע במדינה אחרת והיגרת מישראל לפני שהיית מיועד גיוס (לפני גיל 17 ו/או לפני שקיבלת צו התייצבות) אתה לא נחשב כנפקד ולמעשה פטור משירות בצה”ל כל עוד שאתה תושב חוץ בנסיבות האמורות ובהתאם לדין וביקשת דחיית התייצבות. למען הסדר הטוב רוצי מאוד, כבר בגיל הגיוס, להגיש בקשה לדחיית התייצבות לקונסולייה ישראלית בחו”ל ע”מ להבהיר את המצ”ב המשפטי וכדי למנוע אי נעימות מיותרת בביקורים בארץ. החוק לעניין אזרחיות ישראליות תושבות חוץ מקל אף יותר.

למידע נוסף צור קשר