הגירה לישראל ובקשות להגירה לישראל Relocation to Israel מטופלות שנים רבות ע”י משרד עורכי דין קלרפלד.

ישראל היא מדינה יפהפייה, מתקדמת ומתפתחת עם איכות חיים גבוהה, עם תנאים סוציאליים ורפואה מעולים ומלאת הזדמנויות ליזמות ולהשקעה. ישראל אטרקטיבית במיוחד למבקשי הגירה ממדינות רבות שאינן מבורכות עם פלאות אלה.  בשנים האחרונות מהגרי עבודה רבים מתדפקים בשערי המדינה – חלקם נכנסים באופן חוקי ולאחר מכן הופכים לשוהים בלתי חוקיים וחלקם מסתננים ושוהים באופן בלתי חוקי מלכתחילה.

בשל כך, שומרי הסף של המדינה (משטרת הגבולות ומשרד הפנים) עומדים בקפדנות על תנאי הכניסה למדינה והשהייה בה.

ישנן קטגוריות מעטות תחת החוק המאפשרת כניסה ושהייה ממושכת בישראל.  ויש מעטות אף יותר לשהייה ועבודה בה.  קטגוריות כמו אשרות לאנשי דת, למתנדבים, לעובדי סיעוד ולעובדים מומחים מוגבלות ביותר ואשרות לעובדים עונתיים או בענפים מסוימים כפופות למכסות. עורך דין המתמחה באשרות ובהגירה לישראל יכול לייעץ למבקש או לחברות המבקשות עובדים וכן לפלס את הדרך להגשת בקשה לרשות בצורה יעילה ו/או לחסוך טרחה והוצאות כבדות הכרוכות בהגשת בקשות סרק.

על כן, קבלת מעמד בישראל אינו עניין של מה בכך. במשך השנים, גם יהודים המבקשים לקבל מעמד בישראל תחת חוק השבות מתבקשים לעבור כמה משוכות בדרך כדי שמשרד הפנים ישתכנע שהמבקש אכן יהודי או צאצא יהודי בהתאם לחוק.  על אחת כמה וכמה כשמדובר במתלווים לזכאי חוק השבות העומדים בפני מבחנים רבים וקשים ובפרט במצבים בהם נפרדים מסיבה זו או אחרת מאותו זכאי השבות שלמעשה הקנה להם את המעמד בישראל בהתאם לחוק.

במצבים בהם בני הזוג נפרדים (האחד זכאי שבות והשני לא), לעתים, נשמט הבסיס למעמד בארץ והמהגר הלא יהודי חייב להתאים את עצמו לחריגים שבחוק המאפשרים המשך שהייה בישראל, או, לחלופין, לארוז את חפציו ולעזוב את המדינה עם קבלת הבשורה הרעה ממשרד הפנים.  הדבר קשה במיוחד אחרי שנים של שהייה בארץ, וניתוק מוחלט מן החיים הקודים במדינת המוצא.  ישנם אפילו מקרים בהם ילדי בני הזוג זכאים לשבות ו/או התאזרחות וההורה ללא מעמד מתבקש לעזוב את המדינה ואת ילדיו.  על כן, במקרים דומים בעת שינוי המצב האישי, ובטרם קבלת הבשורה ממשרד הפנים, רצוי מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני הגירה לישראל.

לקבלת ייעוץ ו/או סיוע בהגשת בקשות ל- relocation בישראל צור קשר