Relocation

Relocation

Relocation

רילוקיישן זה בעצם העתקת מקום מגורים לתקופה ממושכת או לצמיתות. מדובר במהלך מהותי בחיי האדם, בו הוא עוקר את עצמו ואת משפחתו ממקום מוכר ובטוח בו הוא מנהל את מרכז חייו (עבודה, לימודים, משפחה הנרחבת וכיוב') ועובר לגור במקום שונה לעתים אלפי קילומטרים מה"בית". לעתים יש צורך בהקניית עורך חיים שונה בתכלית ממה שמוכר – מנהגים וחוקים שונים, שפות שונות ועוד.

Relocation לישראל הינה מאתגרת בלשון המעטה. ליהודים ההליך יחסית חלק אולם לא נקי ממכשולים פרוצדורליים. למי שאינו יהודי הקושי הוא רב וזאת בשל המדיניות והקונצנזוס כי מדינה ישראל תישאר לנצח מדינה יהודית ודמוקרטית. חוקי ההגירה בישראל באים כדי לשמר את הרוב הדמוגרפי היהודי (לעתים, לכאורה, על חשבון הדמוקרטיה).

אשרות שהייה ו/או אשרות עבודה וכן תושבות ו/או אזרחות בישראל הינו מוגבל למקרים הקבועים בחוק וביניהם: ליהודים או צאצאי יהודים ומשפחותיהם המבקשים לעלות לישראל עפ"י חוק השבות, לבני זוג וילדים של אזרחים ישראלים (גם אם הם אינם יהודים וגם אם מדובר בבני זוג מאותו המין), לאנשי דת, לסטודנטים, לעובדי סיעוד, לבעלי מקצוע נדרשים, לחסידי אומות עולם ומשפחותיהם ולאחרים עפ"י אישור שר הפנים בשל תרומתם ו/או חשיבותם למדינת ישראל או מטעמים הומניטריים.

בכל המקרים יש צורך בהגשת בקשה למשרד הפנים, הגשת מסמכים ובתשלום אגרות.

יש התעניינות רבה בהגירה לישראל בשל העובדה כי המדינה הנה מדינה מערבית מתקדמת, עם רמת חיים גבוהה, אבטלה יחסית נמוכה ויציבות כלכלית. כמו כן, מדינת ישראל משמשת כאתר היסטורי עם מורשת אתנית להרבה דתות בעולם לרבות כל זרמי הנוצרות והאיסלם. בשל הנסיבות הללו משרד הפנים דורש ראיות מהותיות לתמיכה בבקשות שהייה והגירה ואינו מאשר כל בקשה כדבר שבשגרה – ובפרט אם, לכאורה, הבקשה נוגדת את האינטרס הלאומי לשמר את אופייה הדמוגרפית של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

Relocation – העתקת מגורים למדינת ישראל לזכאים עפ"י תנאי החוק זה תחום שמטופל ע"י משרד עורכי דין קלרפלד שנים רבות.

ראה גם מעמד בישראל ו- הליך מדורג
ניתן לקבל תשובות נוספות בעמוד שאלות נפוצות

לקבלת ייעוץ ו/או סיוע בהגשת בקשות ל- relocation בישראל צור קשר