ישראלים תושבי חוץ

ישראלים תושבי חוץ שאינם מעוניינים או יכולים לחזור לישראל כדי לטפל בענייניהם המשפטיים או מנהליים מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין קלרפלד כדי לקבל סיוע משפטי בכל תחומי עיסוק המשרד.

לעתים ישראלים שמתגוררים בחו"ל לתקופה ממושכת או לצמיתות ואינם מעוניינים לחזור לישראל כדי להסדיר עניינים מנהליים או משפטיים.

יש מצבים בהם תושב החוץ (ישראלי או לא ישראלי) מושקע בארץ וזקוק לסיוע משפטי בעניין השקעותיו או עסקיו – אם באכיפת הסכמים, ניהול מקרקעין או פינוי וסילוק נכסים שבבעלותו.  אם הוגשה תביעה כנגד תושב חוץ או אם יש לו פסק דין חלוט כנגד ישראלי או חברה ישראלית, הוא יזדקק לסיוע משפטי מקומי ואפקטיבי כדי לשמור על האינטרסים שלו מרחוק.  לכל הצרכים האמורים ניתן לקבל סיוע מעורך דין העוסק בדין המהותי (אזרחי ומנהלי) בישראל.

יש גם מצבים בהם ישראלי, תושב חוץ, אינו יכול לחזור לארץ בשל העובדה שיש לו חובות, תיקי הוצאה לפועל המתנהלים נגדו, הליך משפטי תלוי ועומד נגדו ו/או צו עיכוב יציאה מן הארץ נגדו.  לתושב חוץ, צו עיכוב יציאה מהארץ הוא סעד חריף במיוחד העלול לשבש את תכניותיו לחזור למדינת מושבו הקבוע לאחר ש"נלכד" בעת ביקור קצר בישראל.  בשל כך, בית המשפט אינו ממהר לתת סעד כאמור כנגד תושב חוץ אם ניתן להבטיח את קיומם של הדיונים או פסקי הדין בכל דרך אחרת.

ישראלים רבים מהגרים מישראל כל שנה עם משפחותיהם.  אולם, הגירה לשמה אינה פוטרת את האזרח מחובותיו למיניהם למדינת ישראל.  כמו למשל, תשלומים לביטוח לאומי – אם השהייה בחו"ל הנה זמנית.  גם צעירים ברי גיוס עדיין חייבים למדינה ועלולים למצוא את עצמם נפקדים אם לא יסדירו את מעמדם בחו"ל מול צה"ל בטרם יציאתם מהמדינה או מול הקונסולריות הישראליות בעולם.

ישראלי תושב חוץ אשר עזב את המדינה והיגר למדינה אחרת יכול להסתייע בשירותים משפטיים בטרם שובו או ביקורו ארצה ולקבל ייעוץ יעיל לעניין זכויותיו וחובותיו בטרם כניסתו לישראל.  בנסיבות מסוימות, הרבה יותר קל להסדיר חובות ועניינים משפטיים אחרים כאשר החייב נמצא מחוץ לגבולות המדינה.

משרד עורכי דין קלרפלד מייצג תושבי חוץ ישראלים או זרים ונותן מענה לכל צרכיהם המשפטיים בארץ בהתאם לכל דין.

למידע נוסף אודות הדין האזרחיהדין המנהלידיני משפחה ודיני עבודה כנסו לאתר שלנו www.klarfeldlaw.com

 

למידע נוסף צור קשר