הליך מדורג – קבלת מעמד בישראל

מדינת ישראל היא מדינה קטנה וגם מדינה למופת ועל כן, ישנם אנשים רבים בעולם המבקשים לבוא לישראל כדי לחיות ולעבוד בה. חלק מהמבקשים הם ללא ספק מהגרי עבודה המחפשים מקום בו הם יכולים לעבוד לפרנסתם ולהרוויח כסף רב יותר ממה שהם יכולים להרוויח במדינות מוצאיהם (כמו למשל מהגרי עבודה מאפריקה, ממזרח הרחוק, מדרום אמריקה, ממזרח אירופה וכיוב’). אנשי דת מכל הזרמים מבקשים לשהות גם הם בישראל, מקום הקדוש עבור דתות רבות בעולם. כמו כן, גם חלק מתושבי יהודה ושומרון וחבל עזה המבקשים לקבל מעמד בישראל במסגרת הליך איחוד משפחות יכולים לעשות כן בתנאים מסויימים.

משרד הפנים מטפל בכל הבקשות למתן מעמד בארץ אם למהגרי עבודה, אם לעובדים זרים ואם במסגרת הליכי איחוד משפחות

אזרחי ותושבי ישראל המבקשים להזמין זרים לבוא ולגור עמם יחד בישראל – אם בני זוג נשואים או אם בני זוג לא נשואים (גם מאותו המין) החיים חיי זוגיות הכוללים גם משק בית משותף – יכולים לעשות כן בעזרת הליך מדורג שמתחיל עם פנייה למשרד הפנים. אם בני הזוג נמצאים מחוץ למדינה אזיי הבקשה מטופלת בישראל ולאחר או אם/עם קבלת אישור הטיפול מועבר לקונסוליה הישראלית הקרובה למקום מגוריו של בן או בת הזוג בחו”ל. אם בן או בת הזוג כבר נמצא\ת בארץ אזיי בני הזוג מזמינים ראיון במשרד הפנים באזור מגוריו של האזרח ומגישים את הבקשה במועד הראיון.

לבקשת הליך מדורג יצורפו מסמכים מהותיים, המעידים על חיים משותפים ועל כנות הקשר בין בני הזוג – שמירת הקשר למרחקים, תמונות, חשבונות משותפים, וכיוב’. כמו כן, לצורך המשך של תהליך יובאו מסמכים מהותיים ומאומתים המעידים על מעמד האישי של בן או בת הזוג הזר כפנוי (רווק/גרוש/אלמן), תעודת יושר, תעודת לידה, תעודות דת (אם רלוונטי) וכיוב’. חלק ממסמכים אלו לא בהכרח קיימים מחוץ לישראל – כמו למשל תעודת רווקות. לפעמים גם תעודת הלידה לא קיימת. ישנם גם מקרים בהם אדם מגיע ממדינה שאין לה יחסים עם מדינת ישראל – דבר המקשה על הליך איתור המסמכים המהותיים ועל אימותם.

משרד הפנים דורש אימות מסוג אפוסטיל על מסמכים מהותיים

אפוסטיל הנו סוג של אימות המקובל בין מדינות החתומות על אמנת האג בנושא. ישראל חתומה על אמנת האג בנושא אולם אם האזרח הזר מגיע ממדינה שאינה חתומה על האמנה הוא צריך להביא אימות מסוג אחר (מורכב יותר). לעיתים לא ניתן להשיג בנקל את המסמכים מחו”ל. המבקש לפתוח בשלבי הליך מדורג מול משרד הפנים יכול ויחסוך לעצמו טרחה רבה אם יתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושא  הליך מדורג בטרם פנייה למשרד הפנים. ייעוץ בהשגת תעודות ואימותים יכול לחסוך גם זמן רב וכמובן ייעל את ההליך.

עם פתיחת הליך מדורג או לאחר מכן (תלוי בנסיבות), יינתן שימוע (לכל אחד מבני הזוג בנפרד) כדי לאמת את הפרטים ואת טיב היחסים בין בני הזוג. אם הליך המדורג יאושר אז בן הזוג (בשלב ראשון) יקבל אשרה חדשה בדרכון מסוג B1 המאפשר לו לעבוד ולשהות בישראל למשך תקופת האשרה.

למידע נוסף אודות המשך התהליך צלצלו אלינו עוד היום:

09-8995871

או צרו קשר ונשמח לעזור לכם