אזרחות ארה"ב

אזרחות לילדי אזרחי ארה"ב

החל מנובמבר 1986, בתנאים מסוימים, אזרח ארה"ב רשאי לפנות לקונסוליות ארה"ב ברחבי העולם ולבקש לרשום את הילד שנולד לו בחו"ל כאזרח ארה"ב – ובלבד שיוכל להוכיח ששהה (ההורה) בארה"ב 5 שנים או יותר כאשר שנתיים לפחות היו מעל לגיל 14. לפני 1986 החוק קבע תקופות שונות ותנאים שונים כאשר הזכות לאזרחות נרכשת ככלל לילדי אזרחי ארה"ב ניתנה רק לאלו שיכלו להוכיח שההורה האזרח שהה בארה"ב לתקופה של 10 שנים מתוכם לפחות 5 שנים היו מעל לגיל 14. תאריך הלידה של הילד הוא זה הקובע איזה חוק יחול עליו לעניין זכאות לאזרחות. ההוכחה שצריך להציג הנה מהותית ובלי להרים את הנטל לא יירשם הילד כאזרח.

רוצים להתייעץ בנושא? צלצלו אלינו:

09-8995871

אחרי חקיקת חוק אזרחות הילד בשנת 2000 (Child Citizenship Act), הידוע גם בכינוי חוק הסבא ארה"ב, נקבע כי במקרים בהם האזרח אינו עומד בקריטריונים עפ"י החוק הקודם משנת 1986, ניתן לחלופין להגיש בקשה לקבלת אזרחות עבור הילד באמצעות רשויות ההגירה בארה"ב עפ"י שהייתם של סבא או סבתא בעלי אזרחות ארה"ב ובתנאי שאחד מהם כן עומד באותם הקריטריונים. החל מחקיקת החוק משנת 2000 חייבים להשלים את הליך האזרחות לפני שהילד מגיע לגיל 18. הליך על בסיס זהות של סבים מתבצע אך ורק במדינות בארצות הברית ולא בפני קונסול ארה"ב בחו"ל. בסוף ההליך ההורה האזרח חייב לנסוע עם הילד למשרד רשויות הגירה ארה"ב, אליו הוא מוזמן, לשם קבלת האזרחות (אין צורך בהבאת הסב או סבתא). ככלל, מונפקת תעודת אזרחות במקום (אולם, יש לעיתים פנצ'רים).

החוק משנת 2000 פותח דרך נוספת לקבלת אזרחות לילדים שנולדו לאזרחי ארה"ב ושאינם עומדים בתנאי הסף המוזכרים לעיל. בתנאים מסויימים, ילד הנכנס לארה"ב כתושב קבע בליווי ההורה האזרח גם רוכש אזרחות. ילד מאומץ של אזרח ארה"ב יוכל לקבל אזרחות ארה"ב בהליך מהיר בדרך זו.

ילד הרוכש אזרחות בדרכים לעיל יוכל להגיש בקשה לקבלת דרכון גם בקונסוליה ארה"ב בחו"ל וגם מתוך מדינת ארה"ב.

למידע נוסף ראה אזרחות ארה"בשאלות נפוצות.

לשאלות ולפרטים נוספים צלצלו אלינו:

09-8995871

או צרו קשר דרך הטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.