אזרחות ארה"ב – שאלות נפוצות של לקוחותינו

אתם שואלים – עורכי הדין המומחים בתחום עונים

שאלה: סבא שלי נולד בארצות הברית וחי שם עד גיל 18 ואז עלה לארץ. אמא שלי ואחיה לא הגישו בקשה לאזרחות. האם לי יש אפשרות לקבל אזרחות למרות זאת?

תשובה: ייתכן ובנסיבות מסוימות אמא ואחיה זכאים לאזרחות. אמנם הדבר לא מקנה לך זכות לקבלת אזרחות. אולם, אם אמא שלך אכן זכאית ודואגת להסדרת מעמדה, אזיי יתכן כי בנסיבות מסוימות אתה תוכל לזכות במעמד של גרין קארד (אולי) אם תעמוד בקריטיונים. גם אם כן תעמוד בקריטריונים בכל מקרה ההמתנה תהיה ארוכה מאוד….שנים רבות.

שאלה:  אני אזרח ארה"ב המתגורר מחוץ למדינה. האם ילדיי שנולדו מחוץ לגבולות ארה"ב זכאים לאזרחות?

תשובה: ילדי אזרחי ארה"ב שנולדים וגרים בחו"ל יכולים בדרך כלל לקבל אזרחות באחת משלוש דרכים:
1. ע"י רישום הלידה בקונסוליה על ידי ההורה שהוא אזרח ארה"ב. אם האזרח התגורר בארה"ב לתקופה המזכה עפ"י דין.
2. ע"י הגשת בקשה לרשויות ההגירה עפ"י שהות המזכה בדין של סבא או סבתא אזרח ארה"ב.
3. ע"י כניסה לארה"ב במעמד של תושב קבע בליווי ההורה – שהוא אזרח ארה"ב.

לפרטים נוספים ראה אזרחות או צור קשר

שאלה: יש לי בן שנולד בארה"ב. האם הוא יכול לבקש אזרחות עבורי?

תשובה:  אזרח ארה"ב מעל גיל 21 יכול לבקש ויזת הגירה (גרין קארד) עבור ההורה שלו.

שאלה: לפני שנה בטיול בארה"ב נולד לי ילד.  האם הילד זכאי לאזרחות ארה"ב?

תשובה: כן. עפ"י חוקת ארה"ב כל מי שנולד בארה"ב (מלבד ילד שנולד לציר דיפלומטי או לשליח רשמי של מדינה זרה) מקבל אזרחות מתוקף הלידה על אדמת ארה"ב.

שאלה: איך זוכים באזרחות ארה"ב?

תשובה: אדם זכאי לאזרחות ארה"ב אם הוא נולד בארה"ב, או אם הוא בעל גרין קארד והתיישב קבע בארה"ב למשך שלוש או חמש שנים רצופות (תלוי מאיזה תוקף הוא קיבל את הגרין קארד) ואם הוא מגיש בקשה לאזרחות ובקשתו מתקבלת.

למידע נוסף צור קשר

שאלה: לדוד שלי, אחיו של אבי, יש אזרחות ארה"ב. האם אבי זכאי לאזרחות בשל כך במסגרת איחוד משפחות והאם גם אני אוכל לזכות באזרחות בזכות הדוד?

תשובה: יש לדוד שלך זכות לבקש איחוד משפחות לאחיו (אביך), אולם יש מכסות.  רשימת ההמתנה לקבלת גרין קארד בקטגוריה של אח/ות אזרח/ית ארה"ב הנה כ-12 שנה כעת.  אם קבלת הגרין קארד, לאבא שלך תהיה זכות לעבור להתגורר בארה"ב עם ילדיו הלא נשואים מתחת לגיל 21.  כמו כן, כבעל גרין קארד, אבא יהיה זכאי להגיש בקשה לאיחוד משפחה עבור ילדיו הלא נשואים מעל לגיל 21 – אולם, שוב, ההמתנה ארוכה מאוד (כ-10 שנים).

(ראה גם שאלות נפוצות באנגלית)

חשוב: כל השאלות והתשובות בעמודים אלה מהוות מידע כללי ואינן מהוות ייעוץ משפטי.  הדפים אינם מעודכנים באופן שוטף ועל כן יתכן וחלו שינויים במשך הזמן.  אין להסתמך על המידע בדפים אלה מבלי לפנות קודם לכן לקבלת ייעוץ משפטי עדכני.  תמיד רצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושא הגירה ובפרט במקרים בהם נקיטת צעד כלשהו עלול לסבך את תכניותיך לבקר או להגר למדינת ארה"ב.

 

למידע נוסף או כדי לקבוע פגישה צור קשר