ויזות עבודה לארה"ב – שאלות ותשובות של לקוחותינו

אתם שואלים – אנחנו עונים!

שאלה: הילדה שלנו נולדה בארה"ב וקיבלה אזרחות ודרכון. היום היא בת שנתיים.  האם אנחנו, כהורים ישראלים העובדים וגרים בארץ יכולים לקבל אשרת עבודה שכן אנחנו האפוטרופוסים של קטינה אזרחית אמריקאית?

תשובה:  נכון להיום, אזרח ארה"ב מעל גיל 21 יכול להגיש בקשה לקבלת גרין קארד עבור הוריו במסגרת של הליך איחוד משפחות.

שאלה: יש לי ויזה B1/B2 בדרכון שלי. האם אני יכולה לעבוד בארה"ב?

תשובה: ויזה מסוג B1/B2 אינה ויזה עבודה. ויזה מסוג B/1 מיועד לביקור זמני למטרת עסקים. ויזה מסוג B/2 מיועד למבקרים זמניים. אם אתה נוסע לארצות הברית למטרת עסקים, עליך להצהיר על כוונה זו בעת כניסתך למדינה.  מי שמגיע לארה"ב למטרה זו מקבל אשרה מסוג B1 לתקופת השהות. לאיש עסקים מותר לעשות מגוון רחב של פעולות עסקיות בארה"ב אולם אסור בתכלית לעבוד ולהתפרנס ללא אישור עבודה וויזה עבודה מתאימה.

שאלה: פתחתי עסק בארצות הברית. האם אני יכול לשהות בארה"ב כדי לנהל ולפקח על העסק?

תשובה: ניהול ופיקוח על העסק יתפרש כעבודה ועל כן ללא אשרת עבודה מתאימה לא תוכל לשהות בארצות הברית כדי לנהל ולפקח על העסק.

שאלה: אני מספק טכנלוגייה ותמיכה לחברות בארה"ב, באחת הכניסות שלי לארצות הברית עכבו אותי בנמל התעופה בטענה שמטרת הנסיעות שלי הנה עבודה. הכניסו אותי אך ביטלו לי את הויזה והודיעו לי כי אם ארצה לחזור יהיה עליי להשיג ויזה חדשה מהקונסול. האם תהיה לי בעיה להשיג ויזה חדשה?

תשובה: לא קל לקבל ויזה חדשה אם בוטלה הויזה הקודמת ע"י רשויות ההגירה בארה"ב. אולם, במקרים מסויימים אם ניתן להוכיח לקונסול שמטרת הנסיעה שלך אכן עסקית בלבד ולא למטרת עבודה, ייתכן ותונפק לך ויזה חדשה. ייתכן ויש ויזה מתאימה יותר בנסיבות העניין וכדאי להתייעץ עם עו"ד המתמחה בדיני הגירה כדי למנוע אי נעימויות בעתיד.

שאלה: החברה שלי בישראל מייבאת סחורות מארצות הברית למעלה מ-10 שנים. האם ניתן להציב עובד של החברה בארה"ב כדי להרחיב את הפעילות העסקית שלנו במדינה?

תשובה: בנסיבות מסוימות ייתכן וניתן להעביר את העובד לארצות הברית למטרותיך עם ויזה מסוג E1. אם כמות הסחר של החברה עם ארצות הברית הינה משמעותית ומהותית רצוי להתייעץ עם עו"ד המתמחה בנושא ויזות עבודה לארה"ב.

כל השאלות והתשובות בעמודים אלה מהוות מידע כללית ואינן מהוות ייעוץ משפטי.  הדפים אינם מעודכנים באופן שוטף ועל כן יתכן וחלו שינויים במשך הזמן.  אין להסתמך על המידע בדפים אלה מבלי לפנות קודם לכן לקבלת ייעוץ משפטי עדכני.  תמיד רצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושא הגירה ובפרט במקרים בהם נקיטת צעד כלשהו עלול לסבך את תכניותיך לבקר או להגר למדינת ארה"ב.

 

למידע נוסף על ויזות עבודה לארה"ב צור קשר