ויזת עבודה למצטיינים בתחומם ולא רק לאמנים

אנשי עסקים ו/או אנשים המצטיינים בתחומי אמנות, טלוויזיה וקולנוע, עסקים ומדעים, יכולים לקבל ויזה עבודה לארצות הברית בתנאי שיוכלו לעמוד בקריטריונים בחוק בגין אותה הקטגוריה של אשרת העבודה.

ארצות הברית, כמו כל מדינה אחרת, מעוניינת להתגאות ולהתרברב בסגולותיהם המצטיינים של אזרחיה ותושביה – ולזקוף לזכותה שם עולמי בתחום זה או אחר.  הצטיינות בתחום מביא פרסום למדינה ומושך משקיעים ואנשי עסקים היכולים לתרום רבות למשק המדינה, לספק עבודה למקומיים ולשגשוג שווקים.

ש: איך ניתן לפתות אנשים מצטיינים להגיע למדינה?

ת: על ידי הצעת אישורי עבודה ואשרות שהייה ממושכות לאנשים המצטיינים בתחומם…ובמלים אחרות – כך יעשה לאיש המדינה חפצה ביקרו.

איך מודדים הצטיינות?

הצטיינות אינה ניתנת למדידה מדעית אמפירית אלא היא נבחנת על פי ניתוח מסמכים המעידים על ההישגים של המבקש – אם במאמרים שהוא פרסם בספרות ובמדיה החשובים בתחומו, אם על פי פרסים בהם הוא זכה או אם על פי הוכחות אחרות ורבות המעידות על הצטיינות המבקש בתחומו.

ככלל, מצטיין בתחומו חייב במעסיק המבקש להזמינו לעבוד אצלו. אם זאת, אדם הנחשב כמעין סופרסטאר יכול לבקש ויזת עבודה למצטיינים בתחומם בזכות עצמו וללא אישור משרד העבודה בארה"ב אם הוא יצליח להוכיח את ההצטיינות שלו לשביעות רצונו של בוחן התיק ברשויות ההגירה בארה"ב.

אופן תהליך הנפקת הוויזה

איסוף, ליהוק והכנת תיק לרשויות ההגירה בנוגע להצטיינות המבקש אינו עניין של מה בכך והצלחת הבקשה לרוב תלויה בטיב הראיות המסופקות ע"י המבקש ודרך הצגתן לרשויות.  כמובן צריך תמיד להקפיד על שימוש בטפסים ואגרות עדכניים, חוות דעת מקצועית מהאיגוד המקצועית הרלוונטי בארה"ב (במידה והיא נדרשת), חוזים עם מעסיקים או סוכנים (או שניהם בנסיבות מסוימות) וכיוב'.

אם אישור העבודה נדרש או מבוקש תוך פרק זמן קצר במיוחד, ניתן להוסיף אגרה גבוהה נוספת המקצרת הליכים מול הרשות בחו"ל (ללא קשר להליך שיתבצע מול הקונסוליה).

אם ההליך מאושר בסופו של דבר אזיי יש צורך בהמשך טיפול קונסולרי לשם קבלת ויזה כניסה לארה"ב על בסיס אישור העבודה.  יצוין כי ניתן להגיש בקשות לאשרות עבודה עבור מצטיינים בתחומם מתוך ארצות הברית אולם בקשה זו כאמור אינה מומלצת כפי שנכתב בהזדמנויות אחרות באתר זה ולו רק בשל הסיכוי כי ויזה מתאימה לא תינתן ע"י הקונסול לאחר יציאה מארצות הברית.  יצוין כי, במעמד הבקשה לוויזה, הקונסול אף עלול לבטל את הוויזה הקיימת בתוך הדרכון (כלומר, הזוכה באשרת עבודה עלול למצוא את עצמו קירח לאחר היציאה ללא דרך חזרה לארצות הברית).

בשל מורכבות הנושא רצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחומי אשרות עבודה וויזות לארצות הברית כדי לבחון את הסיכויים וכדי ללמוד איך להיערך לקראת הגשת בקשה למתן אשרת עבודה (קבוע או זמני) למצטיינים בתחומים.

לקבלת מידע נוסף ו/או לקביעת פגישה צרו קשר