תושב חוזר לארה"ב

תושב חוזר לארה"ב – תושב קבע (בעל Greencard) היוצא מגבולות ארה"ב לתקופה של למעלה משנה ללא קבלת אישור כניסה מראש (Reentry Permit) נחשב כמי שוויתר על מעמדו כתושב קבע בארה"ב.

בעל גרין קארד המבקש לחזור לארה"ב באמצעות הגרין קארד, לאחר היעדרות של למעלה משנה, יסורב כניסה ויוחזר לארץ כדי להסדיר את מעמדו מחדש בטרם כניסתו לארה"ב.  במקרים נדירים ובאופן חריג, תותר הכניסה, אולם עם הערה כי לא תותר כניסה נוספת ללא הסדרת המעמד.  מדובר במקרים חריגים ביותר. ניסיון כניסה עם גרין קארד שלא בתוקף יחזיר אותך לישראל בבושת פנים ובעלות כואבת.  על כן, רצוי מאוד להסדיר את המעמד מחדש בטרם ניסיון כניסה לאחר היעדרות ממושכת מעבר לשנה או מעבר לשנתיים אם ברשותך Reentry Permit.

חשוב לציין כי אין קשר בין תאריך התוקף הרשום על גבי כרטיס הגרין קארד שלך לבין המעמד בפועל. גם אם בכרטיס רשום תוקף של עוד שנתיים או שלוש, עדיין אין למחזיק בו מעמד אם הוא יצא את גבולות מדינת ארה"ב לתקופה של יותר משנה ובתנאים כאמור לעיל.

תושב חוזר

במקרים רבים ניתן להשיב את המעמד של תושבות קבע ולבקש מעמד של תושב חוזר Returning Resident.  אם אתם בעלי גרין קארד ויצאתם מגבולות מדינת ארה"ב לתקופה העולה על שנה ואם ברצונכם לחזור ולא לוותר על המעמד של תושב קבע ארה"ב, רצוי לפנות לעורך דין המתמחה בדיני הגירה ארה"ב כדי לנסות ולהחזיר את המעמד בהקדם האפשרי. ישנה חשיבות לזמן שעבר מאז היציאה מארצות הברית. כמו כן ישנה חשיבות גם להוכחות מרכז חיים בארצות הברית בטרם היציאה. מי שלא שמר על מרכז חיים בארה"ב גם לאחר יציאתו, לא הגיש דו"חות למס הכנסה בארה"ב כפי שנדרש עפ"י דין ומי שפיתח מרכז חיים מחוץ לגבולות ארה"ב (עסקים, עבודה, משפחה וכיוב') יתקשה לשכנע את הרשות כי הוא לא התכוון לוותר על מעמדו כתושב קבע בארצות הברית.

לעומת זאת, יש סבירות כי בקשה לחידוש מעמדו של בעל גרין קארד (Returning Resident) אשר חלה ו/או עבר תאונה בחו"ל, סעד את הוריו או את ילדיו במצבים דומים (להמחשה בלבד) לתקופה של למעלה משנה, תאושר. בעת בחינת הבקשה, הקונסול גם ייקח בחשבון את הקשר הרצוף של המבקש עם מדינת ארה"ב, על אף היעדרות ממושכת וכפויה של המבקש בנסיבות העניין.

לקבלת מידע נוסף או כדי לקבוע פגישת ייעוץ צלצלו אלינו:

09-8995871

או צרו קשר דרך הטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.