התאזרחות ארה"ב

התאזרחות ארה"ב

משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בכל הקשור לבקשות לקבלת אזרחות ארה"ב של תושבי קבע (בעלי גרין קארד).

איך מקבלים אזרחות ארצות הברית?

רבים סבורים כי אזרחות ניתן לקבל רק בזכות זה שקרוביהם מדרגה ראשונה בעלי אזרחות ארה"ב. לא כך הדבר. אזרחות מועברת לילדי אזרחי ארה"ב בדרכים שונות (ראה אזרחות לילדי ארה"ב) ואילו בעלי גרין קארד (תושבי קבע) יכולים לרכוש אזרחות בהליך הנקרא "התאזרחות".

בעלי גרין קארד השוהים באופן קבוע ורצוף למשך תקופה של חמש שנים בארצות הברית במעמד של תושבות קבע יכולים להגיש בקשה להתאזרחות אם הם יכולים להוכיח מרכז חיים בארצות הברית, היעדר עבר פלילי, בקיאות מסוימת בנושאי אזרחות ארה"ב (חוק ושלטון) ולאחר ראיון ברשויות ההגירה. מרכז חיים מוכיחים בעיקר ע"י הוכחה להגשת דו"חות למס הכנסה ארה"ב, שכירות או בעלות בנכס מגורים, מקום עבודה, משפחה, חשבונות בנקים וחשבונות, נכסים וכיוב'. גבר שהתאזרח לפני גיל 26 גם צריך להוכיח כי נרשם ללשכת הגיוס עפ"י דין ארה"ב – ומי שלא עשה כן צריך להוכיח שהוא פטור מכך או צריך לפנות ללשכת הגיוס ע"מ להסביר את עצמו ולקבל אישור מספק לרשויות ההגירה בנסיבות העניין.

מי רכש את מעמדו כבעל גרין קארד עקב נישואין לאזרחית ארה"ב (או מי שרכשה את מעמדה עקב נישואין לאזרח ארה"ב) יכול להגיש בקשה לקבלת אזרחות בתנאים זהים לאלו הנמנים לעיל אחרי שלוש שנים – ובלבד שיכול להוכיח שהוא עדיין נשוי לאותה האזרחית וכן מביא עמו הוכחה לחיים משותפים (חשבונות משותפים, שכירות משותפת, דואר המגיע לאותה הכתובת, בעלות משותפת בנכסים וכיוב').   בעל גרין קארד שהתגרש בינתיים מבעלת אזרחות ארה"ב שהגישה עבורו בקשה לקבלת מעמד של תושבות קבע צריך להמתין את התקופה הארוכה יותר של חמש שנים לפני שיוכל להגיש בקשה לקבלת אזרחות – ואין זה משנה אם הוא התחתן בינתיים אם אזרחית ארה"ב אחרת.

למען הסר ספק, קרובי משפחה מדרגה ראשונה אחרים של אזרחי ארה"ב (הורים, ילדים, אחים) שקיבלו את מעמדם כתושבי קבע בהליכי איחוד משפחות הדומים להליכים עקב נישואים אינם זכאים להגיש בקשה להתאזרחות אחרי שלוש שנים אלא רק אחרי חמש שנים בלבד.

למידע נוסף ניתן לפנות לדף שני בענייני התאזרחות או בדף בעניין אזרחות

(ראה גם שאלות נפוצות בעניין אזרחות)

למידע נוסף או כדי לקבוע פגישה צור קשר