ויזות משפחה בארה"ב

ויזות משפחה בארה”ב

משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בבקשות למתן גרין קארד (Green Card) למשפחות של אזרחי ותושבי קבע בארה”ב, ויזות משפחה ואיחוד משפחות בישראל ובארה”ב, בהתאם לדין. בקשות אלו כוללות, בין היתר, ויזות להורים, בני זוג וילדים של אזרחי ארה”ב, ובני זוג וילדים של בעלי גרין קארד, על פי המפורט מטה.

ויזות אירוסין אינה קטגוריה של איחוד משפחות, אולם לאחר מילוי הוראות החוק ונישואים ניתן לבצע שינוי סטטוס מתוך ארה”ב. לפרטים נוספים ראה ויזות אירוסין.

דיני הגירה ארה”ב מאפשר מגוון של קטגוריות לאיחוד משפחות אם בין אזרחי ארה”ב למשפחותיהם ואם בין בעלי גרין קארד (תושבי קבע) לבין משפחותיהם.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? צלצלו אלינו:

09-8995871

יש קטגוריות עם מכסות ויש בלי מכסות, היינו לכל מי שעומד בקריטריונים תחת החוק יש (או יהיה) מספר גרין קארד עבורם.  הקטגוריות מתחלקות בעיקר ל- 6:

1. ויזות להורים, בני זוג נשואים (גם מאותו המין), וילדים מתחת לגיל 21 של אזרחי ארה”ב
2. ויזות לילדים לא נשואים מעל גיל 21 של אזרחי ארה”ב
3. ויזות לילדים נשואים מעל גיל 21 של אזרחי ארה”ב
4. ויזות לאחים ואחיות של אזרחי ארה”ב
5. בני זוג נשואים וילדיהם מתחת לגיל 21 של בעלי גרין קארד (תושב קבע)
6. ילדים לא נשואים מעל גיל 21 של בעלי גרין קארד

לכל הקטגוריות דלעיל, למעט הקטגוריה הראשונה (הורים, בני זוג וילדיהם מתחת לגיל 21 של אזרחי ארה”ב), יש מכסות. כל שנה נפתח מכסה חדש, אולם בקטגוריות 2-6 המוזכרות לעיל יש הרבה יותר ביקוש ממקומות (מספרים) ועל כן לאחר הגשת בקשה לאיחוד משפחות בקטגוריות הללו יש רשימת המתנה ארוכה של בין שנתיים וחצי (חלופה 3) לבין 12 שנה (חלופה 6).

עצם העובדה שהוגשה בקשה לאיחוד משפחות אינה מקנה כל זכות עצמאית להיכנס למדינת ארה”ב ו/או לעבוד בה. הממתין לקבלת גרין קארד בחלופות 2-6 דלעיל חייב בסוג אחר של ויזה כדי להיכנס לארה”ב ו/או לשהות ולעבוד בה בזמן ההמתנה. כמובן, הזכות לאיחוד משפחות מסורה לבעל אזרחות או תושבות קבע ארה”ב ולא למוטב ורק אזרחי ארה”ב ותושבי קבע יכולים להגיש בקשות (למעט מקרים מצומצמים ביותר כמו למשל, קורבנות אלימות במשפחה וכיוב’).

ראה גם:

Green Card

ויזות הגירה לבני זוג נשואים בני אותו מין

ויזות הגירה לבני זוג של אזרחי ארה”ב או בעלי גרין קארד (ויזות נישואין)

ויזות הגירה למשפחותיהם של אזרחי ותושבי ארה”ב

שאלות נפוצות באנגלית

 

איחוד משפחות בישראל

נושא איחוד משפחות בישראל מעט יותר מורכב וזאת בשל המשוכות המוצבות בפני זרים שאינם יהודים או זוגות בני עדות/דתות שונות (ובפרט יהודי ולא יהודי), או במקרים של בן/בת זוג מהאזור (יהודה, שומרון וחבל עזה). בטרם הגשת בקשה לאיחוד משפחות בישראל – תמיד רצוי להתייעץ עם עו”ד המתמחה בתחום.

לפרטים נוספים ראה מעמד בישראל.

 

למידע נוסף או כדי לקבוע פגישה צלצלו אלינו: 

09-8995871

או צרו קשר דרך הטופס.