הגירה לארצות הבריתהגירה לארה"ב

הגירה לארה"ב כמו תמיד נשארת היעד המועדף והנכסף למהגרים ברחבי התבל.  החופש והשפע שבמדינת ארה"ב קוסמים לרבים ומסמל להם אינספור אפשרויות לסיפוק הנפשי והכלכלי.

הגירה לארה"ב או במלים אחרות, תושבות קבע, הינה הצעד הראשון בדרך לקבלת אזרחות ארה"ב.

האם כל אחד יכול להגר לארה"ב?

חוקי ההגירה של ארה"ב מסדירים את התנאים לביקור ולשהייה במדינת ארצות הברית. יש קטגוריות רבות הנקובות בחוקי ההגירה המאפשרות שהייה זמנית למטרות שונות ואף לעבודה זמנית במדינה. לכל קטגוריה יש קריטריונים לאישור הקטגוריה ואם המבקש עומד בקריטריונים הוא יזכה באישור ביקור, שהייה ו/או עבודות בהתאם לנסיבות. אולם, האפשרויות הגירה לארה"ב וקבלת תושבות קבע (גרין קארד) במדינת ארצות הברית מוגבלות ומתמקדות לרוב בקטגוריות הבאות: ב-5 קטגוריות על בסיס עבודה, קטגורייה על בסיס איחוד משפחות, וקטגוריה של מקלט מדיני לפליטים ו/או לנרדפים שהצליחו לפקוד את שער המדינה או שקיבלו אשרה לכך בתיווך האו"ם.

על כן, המהגר החוקי יכול לגור ולעבוד בארה"ב כמעט ללא הגבלה, אולם לצד הזכויות הרחבות הללו ישנן גם חובות.

אם, למשל, מבקר זמנית חייב להוכיח כי יש לו קשר מחייב עם ארצו המעיד על כוונתו לשוב אליה לאחר ביקור קצר – חזקה על תושב הקבע כי כוונתו להמשיך ולהתגורר במדינת ארה"ב. בשל כך מוגבל חופש התנועה של תושב הקבע. יציאתו מחוץ לגבולות ארה"ב העולה על שנה אחת (או במקרים מסויימים עד שנתיים) מתפרשת כוויתור על המעמד וגם על גרין קארד. לא זו בלבד אלא שיציאות תכופות לתקופות ממושכות והיעדר הוכחות למרכז חיים במדינת ארה"ב גם יתפרשו כוויתור על הגרין קארד ומסכנים את המעמד.

על אף שניתן להישאר במעמד של תושב קבע לתקופה כמעט בלתי מוגבלת רצוי מאוד שבעל הגרין קארד ישקול בכובד ראש להגיש בקשה לאזרחות בהזדמנות הראשונה האפשרית עפ"י דין וזאת כדי להיפטר מהחובה של התיישבות קבע בארה"ב. לבל ישכח תושב הקבע כי אם, מסיבות בלתי תלויות בו, ייאלץ להישאר מחוץ לגבולות המדינה לתקופה העולה על שנה, יתבטל הגרין קארד וכן זכותו להיות תושב קבע במדינת ארצות הברית.

אמנם, בנסיבות מסויימות, ניתן להגיש בקשה להשיב את הגרינקארד (Returning Resident) אולם הפרוצדורה אינה קלה ובהחלט לא וודאית, לא מיידית וגם יקרה יחסית. 

באתר שלנו יש מידע רב ועדכני בכל מה שקשור להגירה ואתם מוזמנים לקרוא. כמו כן במידה ויש לכם שאלה או רוצים להתייעץ, נשמח לעמוד לשירותכם.

לפרטים נוספים צלצלו אלנו:

09-8995871

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר