ויזות עבודה לארה"ב וויזות עסקים לארה"ב

 

***לקבלת עדכון לגבי הקפאת תהליכי הגירה לארה”ב בעקבות משבר קורונה עברו לעמוד: השהיית הגירה לארצות הברית

 

ישנם סוגים רבים של ויזות עבודה למדינת ארה"ב, חלקן ארעיות וחלקן קבועות, חלקן מאפשרות גם לבן או בת הזוג הנלווה לעבוד וחלקן לא.

אולם, על אף שיש קטגוריות רבות, לכל קטגוריה יש דרישות מפורשות הקבועות בחוק. על כן בבוא העת, כשמתחילים לבדוק את הנתונים וטיב הראיות שיש להמציא בבקשה לויזת עבודה ו/או ויזת עסקים, מוצאים שהאפשרויות מצטמצמות.

ישנם מספר קטגוריות שונות לויזות עבודה/עסקים:

·         ויזת עבודה / ויזת עסקים זמנית

·         ויזת עבודה / ויזת עסקים קבועה

·         ויזת אמנים / ויזות מצטיינים בתחומם

·         ויזה למשקיעים

__________

 

ויזת עבודה (ויזת L1) / עסקים (B1) זמנית

ויזת עבודה ארעית (L1) יכולה להתאים למקרים בהם חברה מבקשת לנייד עובד לחברת אם/בת/אחות/סניף/יזמות בארה"ב, ואילו ויזת עסקים ארעית (B1) מאפשרת לאנשי עסקים לקיים מגוון פעילויות עסקיות בארה"ב.

לפרטים נוספים ראה ויזה עבודה זמנית.

ויזת עבודה / ויזת עסקים קבועה

במקרים של אמנים מצטיינים בתחומם, מנהלים בינלאומיים, אנשי דת, משקיעים וויזות הגרלה, ממולץ להגיש בקשה לויזת עבודה / ויזת עסקים קבועה. אנשי דת יכולים, בנסיבות מסויימות לבקש ויזת עבודה בארה"ב (ויזת R) בנסיבות מסויימות (מדובר בעיקר ברבנים, חזנים, משגיחים, מורים וכיוצב..).

לפרטים נוספים ראה ויזות עבודה.

ויזות אמנים ואנשים המצטיינים בתחומם

ויזות עבודה על בסיס מיומניות של אדם והצטיינותו בתחום האמנות, הספורט והעסקים יכולים להיות ארעיות (ויזת O) לתקופת זמן קצובה או קבועות (EB1) למצטיינים המעוניינים להגר לארה"ב.

לפרטים נוספים ראה ויזות אמנים ויזות למצטיינים.

ויזת משקיעים

בעלי אזרחויות (דרכונים) של מדינות החתומות על אמנות הדדיות עם מדינת ארצות הברית יכולים להגיש בקשה לקבלת ויזת משקיעים (E2) על בסיס השקעה בארה"ב, או על בסיס סחר משמעותי וממושך בין ישראל למדינת ארה"ב ו/או יצוא של מוצרים או שירותים.

בתאריך 19.03.2012 עברה הצעת חוק חדשה להצבעה בקונגרס ארה"ב לעניין מתן ויזה למשקיעים מישראל עפ"י אמנה הדדית בין שתי המדינות.

נוסח הצעת החוק קובע כי מדינת ישראל תצורף לרשימת המדינות שאזרחיהן זכאים למעמד של 2-E כאשר יתקיים תנאי ההדדיות לעניין מתן מעמד דומה לאזרחי ארה"ב בתחום מדינת ישראל.

סוף סוף גם ישראלים יתחילו להנות מאשרות מסוג 2-E, לאחר שבע שנות התדיינות בוועדות הכנסת למיניהם, והחל מתאריך 1.5.2019 ישראלים יכולים להגיש בקשות מסוג 2-E על בסיס השקעות מזכות בארה"ב.

לפרטים נוספים ראה ויזת משקיעים.

משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בבקשות לויזות עבודה ולויזות עסקים עבור ישראלים העומדים בקריטריונים עפ"י דיני הגירה ארה"ב.

למידע נוסף או כדי לקבוע פגישה צלצלו:

09-8995871

מידע נוסף בעמוד ויזה E2