הגירה לארה"ב

 הגירה לארה"ב – איך עושים את זה בצורה נכונה?

לכל מדינה יש את הזכות האבסולוטית להחליט מי אם בכלל יעבור דרך שעריה ולאיזו מטרה. חוקי ההגירה באים כדי לעשות סדר למבקשי כניסה למדינה כלשהי מצד אחד וכן הנחיות ל"שומרי הסף" של אותה המדינה, כלומר משטרת הגבולות ומשרד החוץ של אותה המדינה, מצד שני, בין מדינות רבות יש אמנות ו/או הסכמים לעניין הדדיות בתנאי הכניסה לביקור של נתיניהם וברוב המדינות הדמוקרטיות ביקור למטרת עסקים וטיולים הינו מבורך ועניין של מה בכך.

משרד הפנים במדינת ישראל מטפל בכל העניינים הקשורים לכל סוגי הויזות והגירה

לרבות ויזות עבודה, ויזות ביקור, ויזות לסטודנטים ותושבות קבע. כמו כן, משרד הפנים מטפל בכל העניינים הקשורים להארכת ויזות ביקור ו/או שינוי סטטוס בישראל. לרוב, אזרחי ארה"ב וקנדה אינם זקוקים לויזה מראש כדי להיכנס לישראל – אשרת השהייה מונפקת ככלל בעת שהמבקר מארה"ב או קנדה מבקש כניסה למדינה. אולם, גם אזרחי ארה"ב וקנדה זקוקים לויזה כדי לעבוד, ללמוד ו/או לשהות קבע במדינת ישראל.

לעומת זאת ישראלים כן נדרשים לקבל ויזה כדי להיכנס לארצות הברית.

רשות האזרחות וההגירה בארה"ב (USCIS) מטפלת בכל סוגי הבקשות להגירה, מעמד, ושהייה במדינת ארצות הברית למעט בקשות לקבלת ויזות ובקשות מעטות אחרות. יש חשיבות רבה לקבלת ויזה מתאימה היות ואין כניסה למדינת ארה"ב ללא ויזה ויש להקפיד כי מטרת הביקור או השהייה תואמת לסוג הויזה בעת הכניסה.

כאמור, על אף ש- USCIS מקבל ומחליט על סוגי מעמד במדינת ארה"ב הוא אינו מעניק ויזות כניסה למדינה.  על כן, כמעט תמיד רצוי לבקש כי בקשות המטופלות ומאושרות ע"י הרשות תועברנה לקונסולייה בישראל לשם הנפקת ויזה בסיום ההליך. שינוי סטטוס מתוך ארה"ב עלול לגרום לתהיות וספקות לעניין הכוונה האמיתית המוצהרת של המבקש, בעת שנכנס למדינה, וכן עלול לשבש את הסיכויים לזכות בוויזה בעתיד בשל כך.

לפני הגשת בקשה לשינוי מעמד מתוך ארה"ב ו/או בקשה להאריך את השהייה – רצוי מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושאי הגירה, אשרות וויזות בטרם הגשת בקשה בגלל הפרטים הרבים שאנשים פרטיים שלא מנוסים בכל פשוט לא יודעים וכך הם עלולים להפחית את הסיכוי שלהם.

משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בבקשות הגירה לארה"ב ו/או לישראל וכן עובד עם מיטב המשרדים בקנדה לעניין בקשות הגירה לקנדה.

ראה גם מידע אודות ויזות עבודה קבוע / גרין קארד

ראה גם איחוד משפחות / ויזות הגירה לקרובי משפחה

(שאלות נפוצות)

למידע נוסף ולקביעת פגישה צור קשר