בעיות עם ויזה לארה"ב וגרין קארד והפתרונות

לעיתים קרובות עלולות לצוץ בעיות כאלו ואחרות בנוגע לקבלת ויזה לארה"ב וכן לבעלי קרין קארד (תושבי קבע בארצות הברית) שיצאו מארצות הברית לתקופה ארוכה. ברמה העקרונית, בעל גרין קארד שיצא מארצות הברית לתקופה של שנה ומעלה, ללא קבלת אישור מראש, מוותר למעשה על הגרין קארד שלו.

בעיות שונות בקבלת ויזה

ישנם מצבים בהם מבקש הויזה מגלה להפתעתו כי הקונסול ממאן מלאשר לו את בקשתו. לפעמים המבקש יודע בדיוק מה הסיבה, למשל הוא גורש מארצות הברית בעבר או לא הותרה לו כניסה בבקשתו האחרונה להיכנס למדינה. במקרים אחרים המבקש אינו מבין ולא יודע למה סורבה בקשתו היות וקיבל תשובה מעורפלת ולא עניינית בעת הראיון בפני הקונסול. כמו כן, ישנם מקרים בהם המבקש יודע שיש לו בעיה אחרת מאלו שמנינו עד כה והוא אינו בטוח מה יהיה גורל בקשתו – כמו למשל במקרים בהם הויזה שלו התבטלה מבלי שהדבר יהווה "כתם שחור", או לאחר שהיות ממושכות בארה"ב בעבר, או שהוא ביצע עבירה, נעכב ע"י המשטרה ונחקר או סתם הוגשה נגדו תלונה במשטרה והוא חושש כי בעקבות כך לא תאושר בקשתו לוויזה.

בכל המקרים הנמנים לעיל רצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני ויזות והגירה בטרם הגשת בקשה ראשונה או בקשה נוספת לקונסול. בהרבה מאוד מקרים ניתן "לתקן" את הנזק ע"י הכנת ראיות מתאימות והגשת בקשה נכונה לויזה חדשה. אם יש מניעה או אם המבקש פסול כניסה ייתכן ובנסיבות מסוימות הוא יכול לבקש Waiver (מחילה/וויתור) ובעקבות כך תאושר בקשתו לוויזה ולעתים אין צורך ב- Waiver כלל, אלא צורך בהכנה טובה והבנת הסוגיה לפני ההגעה לראיון.

 

יש לכם בעיות עם ויזה לארה"ב צלצלו אלינו:

09-8995871

משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בכל הנושאים הנושקים לנושא ויזות והגירה לארה"ב

בעל גרין קארד השוהה מחוץ למדינת ארצות הברית

בעיות עם ויזה לארה"ב יכולות להיווצר גם לבעלי גרין קארד. למשל, לבעל גרין קארד (תושב קבע) שמבקש לשהות מחוץ לגבולות ארצות הברית לתקופה ממושכת. בעל גרין-קארד השוהה מחוץ לגבולות ארצות הברית לתקופה העולה על 12 חודשים מתפרש כמי שוויתר על מעמדו כתושב קבע. מי שאינו מבקש לוותר על הגרין קארד צריך לכלכל את צעדיו בהתאם כדי לשמר את מעמדו בטרם עת. אם תושב קבע יודע שהוא ייעדר מהמדינה לתקופה שמעל 12 חודשים ויש סיבה טובה לכך (לימודים, מטרות עסקיות, טיפולים רפואיים וכיוב'), רצוי שיגיש בקשה לכך מראש. בקשה להיעדר מהמדינה לתקופה של עד 24 חודש מוגשת לרשויות ההגירה, עם אגרה וראיות. יש לציין בגוף הבקשה כתובת מען לקבלת האישור בארה"ב או בקונסוליה בחו"ל. הבקשה תוגש מתוך ארצות הברית אך אין צורך להמתין לקבלתו ואפשר לצאת את גבולות המדינה לאחר קבלת זימון וביצוע בדיקה ביומטרית. לבקשה קוראים Reentry Permit.

 

בעל גרין קארד לשעבר שאיבד את מעמדו עקב היעדרות ממושכת מהמדינה

בעל גרין קארד שאיבד את מעמדו כתושב קבע עקב היעדרות ממושכת לתקופה העולה על שנה או שנתיים, אם היה ברשותו Reentry Permit לתקופה של עד שנתיים, רשאי לבקש לחזור למעמדו כבעל גרין קארד אם יפנה לקונסוליה בחו"ל בבקשה מתאימה (Returning Resident). אם המבקש יצליח לשכנע את הרשויות כי היעדרותו נבעה מנסיבות שעליהם לא היתה לו שליטה, יתכן ותאושר בקשתו לשוב לארה"ב כתושב קבע. לפני הגשת בקשה זו, רצוי מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושאי ויזות והגירה לארצות הברית.

 

משרד עורכי דין קלרפלד נותן שירותים רבים נוספים הנדרשים ו/או המתבקשים לצורך טיפול יעיל בכל הנושאים הנושקים לנושא ויזות והגירה לארה"ב, לרבות מתן ייעוץ וחוות דעת בדיני הגירה, הגשת בקשות לתושב חוזר (Returning Resident, Waiver ו- Reentry Permit) – ונושאים מורכבים נוספים המתלווים לטיפול באשרות, ויזות ומעמד בארה"ב.

רוצים להתייעץ בנושא בעיות עם ויזה לארה"ב או לקבוע פגישת ייעוץ? צלצלו אלינו:

09-8995871