ויזת עבודה ועסקים קבועה – באיזה מקרים ניתן לקבל סטטוס של תושב קבע כשמדובר בעבודה?

 

***לקבלת עדכון לגבי הקפאת תהליכי הגירה לארה”ב בעקבות משבר קורונה עברו לעמוד: השהיית הגירה לארצות הברית

 

מצטיינים באמנות ומדעים

אמנים המצטיינים בתחומם, יכולים להגיש בקשות לויזת הגירה מסוג EB1, ויזת מצטיינים. קטגוריה זו הנה דומה מאוד לקטגוריית O של אמנים מצטיינים אולם היות ומדובר בוויזת הגירה ותושבות קבע, הרף מן הסתם גבוה מאוד. מי שיכול להוכיח הצטיינות בתחומו במדינתו או בבמה הבינלאומית ברמה של אוסקר, פוליצר או שווה ערך בהתאם לחלופות הקבועות בדין יכול ויזכה למעמד הנכסף.

מנהלים בינלאומיים

חברות בינלאומיות יכולות להגיש בקשות לניוד מנהלים בכירים מחברת אם, בת או אחות בחו"ל לחברת אם בת או אחות בארצות הברית בתנאים מסוימים וביניהם: העובד עבד שנה אחת לפחות במשך 3 השנים האחרונות בחברה בחו"ל ובתפקיד ניהולי בכיר. הקטגוריה מאוד דומה (אך לא זהה) לקטגורית ויזת עבודה ארעית מסוג L אם כי, כאמור לעיל, הרף הרבה יותר גבוה לשם קבלת ויזת הגירה.

אנשי דת

ויזות הגירה לאנשי דת מוגבלות לרבנים בלבד. אם בעבר הקטגוריה הייתה פתוחה לכל סוגי העובדים בתחום הדת, היום עובדי דת כמו חזנים, משגיחים, מורים וכיוב' (כמו גם רבנים) רשאים להגיש בקשות לויזות דת ארעיות בלבד מסוג R. היות ומדובר בויזת הגירה, רף ההוכחות גבוה מאוד, כאמור לעיל.

משקיעים

להבדיל מן ויזת משקיעים ארעית מסוג E2 (הפתוחה בפני ישראלים החל מתאריך 1/5/2019) – ויזה משקיעים הגירה מסוג EB5 Entrepeneur Via מחמירה בדרישות ההשקעה. מדובר בהשקעה של מליון דולר וחובת העסקה של 10 עובדים מקומיים עם היתרי עבודה. במקרים מסוימים ניתן לקבל את המעמד בהשקעה של חצי מליון דולר.

ויזות הגרלה – DV Lottery

הנה הזדמנות פז לקבלת מעמד של תושבות קבע (גרין קארד) למי שאינו עומד באף קריטריון לכל סוג אחר של ויזה. אחת לשנה, מדינת ארצות הברית מפרסמת פתיחת ההגרלה וכמעט כל מי שמבקש להגיש בקשה יכול לעשות כן, ללא עלות, באמצעות אתר האינטרנט של ה- state department. יש רף מינימום אף הרף נמוך מאוד. אם המבקש אינו נמנה בין ילידי המדינות הבודדות שאינן כלולים ברשימת המדינות הכשרות להגשה ואם למבקש יש תעודת סיום של תיכון לפחות (או שווה ערך בשנות עבודה במקצועות מסוימים) – הוא יכול להגיש בקשה להתקבל. מתוך כל הבקשות שהוגשו כ- 50,000 מתמודדים זוכים בקבלת גרין קארד. הזוכה רשאי להביא גם את זוגתו (עקב נישואים) וילדיו מתחת לגיל 21. כמובן, מהגר חייב להיות בר כניסה (ללא עבר פלילי או מניע אחר).

למידע נוסף על עוד קטגוריות עבודה קבועה/הגירה או לצורך קביעת פגישה צרו קשר.

למידע נוסף ניתן להיכנס לעמוד הבא:

ויזה E2