בקשת ויזה לארה"ב

בקשת ויזה לארה"ב מוגשות למחלקת ויזות בשגרירות או בקונסוליה ארה"ב המוסמכת לקבל ולבדוק בקשות באזור מגורי המבקש

בישראל, כל סוגי ויזות הגירה (ויזות משפחה לארה"ב, עבודה קבועה וכיוב') וכן ויזות אירוסין מטופלות באמצעות קונסולית ארה"ב בירושלים, לאחר שבקשה למתן מעמד של תושבות קבע מוגשת לרשויות ההגירה בארה"ב ולאחר שהרשות מאשרת את הבקשה. רק במקרים בודדים ניתן לפתוח בהליך ישירות מול הקונסול בירושלים והסמכות לכך מצומצמת ביותר.

בקשות לויזות ארעיות כגון ויזות תייר, עסקים, סטודנטים, ויזת עבודה לארה"ב ועוד מטופלות באמצעות מחלקת הויזות בתל-אביב למעט בקשות מתושבי ירושלים ויו"ש. בקשות לויזות על בסיס אמנות הדדיות בין ארה"ב ומדינות אחרות (ויזות סחר מסוג E1 וכן ויזות משקיעים מוסג E2) מטופלות ע"י מחלקת ויזות בתל-אביב. ישנם מקרים בהם נדרשים אישורים רשמיים ממוסדות בחו"ל בטרם הגשת הבקשה לקונסול (כמו למשל במקרה של ויזה סטודנט) וישנם מקרים בהם יש צורך להגיש בקשה באמצעות רשויות ההגירה למתן מעמד ורק לאחר קבלת אישור הבקשה ניתן להגיש בקשה לוויזה (במקרים כגון: ויזות מסוג O לאמנים מצטיינים, ויזות מסוג L לניוד עובדים, ויזות מסוג R לעובדי דת ועוד).

כל אדם מעל גיל 14 ומתחת לגיל 80, חייב להתייצב לראיון אצל הקונסול ולמתן טביעות אצבעות כתנאי לטיפול בבקשה לויזה. מועד הראיון נקבע ע"י הגשת טופס בקשה online ממוחשבת DS-160 וקביעת תור לראיון באמצעות אתר האינטרנט של משרד החוץ ארה"ב.

בקשת ויזה לארה"ב נבדקת על ידי המחלקה המטפלת, היא גם נותנת החלטה בהתאם לקריטריונים כגון הוכחת קשר המחייב את המבקש לשוב לארץ לאחר טיול קצר או השלמת העסקים, עברו הפלילי, חריגות בביקורים קודמים לארה"ב וכו'.

בקשת ויזה לארה"ב של צעיר, שאינו יכול להראות קשר מחייב לארץ או בקשה של מי שחרג בביקור קודם לארה"ב ו/או מי שהורחק ממנה ו/או מי שכניסתו סורבה בביקור קודם, לרוב תסורב.

במקרים רבים ניתן להתגבר על מכשולים כגון אלה אם פונים לקבלת ייעוץ משפטי בטרם הגשת הבקשה – אם לשם קבלת עזרה בהכנת מסמכים המוכיחים קשר מחייב לארץ ו/או אם בהכנת בקשה למתן waiver (וויתור/מחילה) בטרם הגשת הבקשה.

החל מתאריך 1.5.2019 קונסוליה ארצות הברית בישראל עתיד לדון בבקשות לוויזה מסוג E2 לישראלים עקב החלטת ממשלת ישראל לעניין יישום ויזה הדדית לאזרחי ארה"ב המעוניינים להשקיע בישראל.

למידע נוסף על ויזות משפחה כנסו לעמוד

לפרטים נוספים  אודות הגשת בקשת ויזה לארה"ב ניתן ליצור קשר ואנחנו נחזור בהקדם או לצלצל:

09-8995871

ניתן לקבל מידע נוסף בעמוד ויזה E2