ויזות לצעירים

הרבה פעמים שואלים אותי אם זה נכון שצעירים לא מקבלים ויזות "רגילות" לארצות הברית. אני משיבה כי ככלל זה נכון שהרבה מאוד צעירים מקבלים סירובים לבקשה לוויזה מסוג B אלא אני מסייגת ואומרת כי בקשות של צעירים לוויזות בקטגוריות אחרות גם נענות בסירוב, למשל ויזת סטודנט. ולמרות המצב הקשה, כל שאלה נבדקת לגופו של עניין – כי אם הבקשה טרם הוגשה ומדובר על מבקש צעיר אני שואלת מספר שאלות לפני שאני מחליטה אם יש טעם בכלל לקיום פגישת יעוץ בנושא – כלומר, אם יש סיכוי שניתן לשפר את הסיכויים של הצעיר לקבל את הוויזה מיוחלת.

רוצים לקבל יותר פרטים על ויזות לצעירים צלצלו אלינו:

09-8995871

 

רוב הצעירים, סטודנטים ובעלי הכנסות נמוכות נתקלים בסירוב לבקשת ויזה בזמן האחרון.

כדי לזכות בויזה, טופס הבקשה (DS-160)  צריך להראות שהאדם המבקש את הויזה אינו מנוע כניסה לארה"ב וגם שיש לו קשרים חזקים למדינת ישראל – התחייבויות למיניהן שיחזירו אותו לארץ לאחר ביקור קצר בארה"ב. הקושי לקבל ויזה רב יותר אם המבקש ביקר בארה"ב בעבר ושהה תקופה ארוכה וממושכת (אם בסטטוס חוקי ואם לא) ובפרט לאחר סירוב כניסה לארה"ב וסיבוב בגבול.

רוב הצעירים אינם יכולים להרים את נטל השכנוע לקשרים לארץ. אם טופס הבקשה עצמו אינו מראה כך, רוב הסיכויים שהקונסול לא יעיין במסמכים שהביאו לראיון. אולם, יצוין כי לא רק "צעירים" מתקשים להוכיח את הקשרים שלהם לארץ אלא גם בגירים מעל לגיל 30, לא נשואים או גרושים המתפרנסים מהכנסה לא מוצהרת (כלומר שאינם יכולים להוכיח את שכרם הגבוה), שאינם בעלי השכלה ומקצוע או פנסיונרים וכיוב'.

במקרים רבים הסיבה היא לא רק היעדר קשרים מהותיים ומרכז חיים בארץ אלא שהמבקש הינו מנוע כניסה בשל נסיבות ביקורים קודמים בארה"ב כגון:  שהיית יתר על המותר, עבודה בלתי חוקית או נסיבות אחרות הנוגדות את חוקי ההגירה בארה"ב. במקרים אלו (האחרונים) ניתן לעיתים, בנסיבות מצומצמות ביותר, לבקש ולקבל מחילה או ויתור על המניע (waiver).  מעט מאוד צעירים זוכים ל- waiver וגם אם מבקש הוויזה זקוק ל- waiver ומחליט לנסות את מזלו בקבלתו, יש לציין כי הליך קבלת ה- waiver יכול גם להגיע עד שנה.

לעיתים ניתן לשפר את הסיכויים של צעירים או מבוגרים מסורבים (או בקבוצת סיכון לקבלת סירוב) אם יש להם אזרחויות נוספות, עסקים, ראיות לצורך מיוחד, ו/או נסיבות קונקרטיות לנסיעה. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה בנושא ויזות והגירה בטרם הגשת בקשה לוויזה, ובפרט אם המבקש נמנה בין אלו בסיכון גבוה לקבל סירוב.

 

***לעיון בעדכונים אחרונים בנושא ויזות לסטודנטים עברו לעמוד תקנות חדשות בעניין ויזות ומעמדם של סטודנטים זרים בארה"ב

 

לפרטים נוספים על אופן קבלת ויזה לארה"ב צלצלו: 

09-8995871

או

צרו קשר דרך האתר