ויזות ליבואנים מיועדות למי שמייבא סחורה מארה"ב לישראל

יבוא מארה"ב כאמצעי לקבלת ויזה מסוג 1-E לשהייה/עבודה בארה"ב זו אחת האפשרויות העומדות בפני אנשים שרוצים לחיות ולעבוד בארה"ב.

הרבה אנשים פונים למשרדנו במטרה להשיג ויזת עבודה ו/או ויזת שהייה בארה"ב.

הצוות של משרד עורכי דין קלרפלד תמיד מסביר כי יש דרכים רבות להגיע לארה"ב אם בדרך של עבודה זמנית ואם בדרך של הגירה.

יבואנים ואנשים העוסקים ביבוא מארה"ב לא תמיד מודעים לכך כי קיימת אמנה בין ארצות הברית לישראל בתחום הסחר המאפשר קבלת ויזת עבודה ארעית לארצות הברית מסוג 1-E. כלומר, ישראלים העוסקים ביבוא מארה"ב יכולים לשהות בארצות הברית כדי להמשיך ולקדם ולפתח את הסחר בין שתי המדינות – עם קבלת ויזה מסוג 1-E. גם עובדיהם, בעלי אזרחות ישראלית בלבד יכולים לשהות ו/או לעבוד בארצות הברית מטעם המעסיק – שוב, כמובן, בתנאים מסוימים. ההצלחה בהגשת הבקשה לקבלת ויזה מסוג 1-E תלוי בהחלט בטיב הראיות המהותיות לביסוס הבקשה.

יבואנים המעוניינים בויזה מסוג 1-E חייבים להוכיח כי:

היבוא מארצות הברית הינו משמעותי וממושך. כלומר, עסקה אחת כמו יבוא מטוס במחיר עתק לא תעמוד בתנאים. כמו כן, נדרש כי היבוא מארה"ב יהווה לא פחות מ-50% מכלל הסחר הבינלאומי של המבקש.

כדי שיבואן ישראלי יזכה בוויזה E1 יש צורך להוכיח בין היתר את קיום האמנה בין ישראל לארה"ב

כמו כן כי לפחות 50% מהעסק שלו הוא בבעלות אזרחים ישראלים. אם העסק מבקש להעביר עובדים לארה"ב במעמד של 1-E אזיי גם העובד חייב להיות בעל אזרחות ישראלית.

כמו כן, המבקש נדרש להוכיח את הצורך בהעברת העובד (אם בעל העסק או אם אחד מעובדיו) ואת הכשרתו למילוי התפקיד שיבצע בתוך ארצות הברית.

ההליך לקבלת ויזה מסוג 1-E יחסית מהיר (לעומת ויזות עבודה אחרות) והוא מתבצע בישראל, מול הקונסוליה של ארצות הברית. לא רצוי לעשות את ההליך בחו"ל היות וממילא צריכים לקבל את הוויזה בארץ והקונסול בודק את התיק באותה הדרך שהיה בודק את התיק לו היה מוגש מלכתחילה בקונסוליה. כך שהזמן הדרוש לטיפול מתארך במקום להתקצר.

אין לשכוח כי התועלת למדינת ארצות הברית, וגם לבעל בריתו בנסיבות העניין, תמיד עומדות כנגד עיניי הקונסול.

כדי לעמוד על הסיכויים לזכות בוויזה מסוג 1-E וכדי לעמוד על התיעוד המפורט הנדרש כדי לאשרר את המעמד של העסק כזכאי למעמד של 1-E רצוי להתייעץ עם עו"ד מומחה לדיני ויזות עבודה בארצות הברית.

 

לשאלות נוספות אל תהססו, צרו קשר!