תוקף אשרת שהייה בארה"ב

כללי המשחק השתנו – מהיום לא תקבלו יותר את טופס הI-94. אז מה עושים?
איך יודעים מה תוקף אשרת שהייה בארצות הברית לאחר הכניסה ועד מתי ניתן להישאר מבלי להסתכן בשהיית יתר?  תשובה לשאלה זו ואחרות ניתן לקבל בכתבה זו או במשרד עורכי דין קרלפלד

שינוי שיטת טופס I-94

בכניסה לארצות הברית משטרת הגבולות מבצעת בדיקת דרכונים וכן בודקת אם יש למבקר ויזה תקפה ותואמת את מטרת הביקור שלו. במשך שנים המבקר נדרש למלא טופס I-94 ולהמציאו בגבול המדינה. בעבר, משטרת הגבולות היו מפרידים בין חלקי הטופס ומהדקים חלק לדרכון המבקש וכן היו מחתימים את הטופס תוך ציון תוקף אשרת השהייה לאותו הביקור.  אולם, לאחרונה נכנס לתוקף נוהל חדש בנוגע לטופס I-94 – כבר לא מהדקים את הטופס בדרכון הזר אלא האורח מתבקש להוריד את פרטי טופס ה-I-94 מאתר האינטרנט של משטרת הגבולות.

ניתן למלא את הטופס באתר אינטרנט בכתובת:  https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html

לאחר מילוי הטופס ולחיצה על המילה submit, עולה מסך I-94 עם פרטי הנוסע, תאריך הכניסה ותאריך האחרון ליציאה מהמדינה.

רוצים להתייעץ לגבי תוקף אשרת שהייה בארה"ב ולא יודעים את מי לשאול? צלצלו אלינו:

09-8995871

לעיתים יש תקלה והאתר אינו מגיב או אינו מזהה את פרטי הדרכון. במקרים אלה יש לנסות להפוך את השמות או להקליד שמות ברצף אם למבקר יש שם נוסף בדרכון (או בוויזה).  אם לאחר מספר ניסיונות המבקר עדין לא מצליח להוריד את טופס ה- I-94 ניתן ליצור קשר עם משטרת הגבולות לשם קבלת הנחיות.

השיטה החדשה הופכת את הצורך במעקב אחרי הטופס I-94 הפיזי למיותר, שכן לעיתים הוא נתלש מהדרכון (אם בטעות או אם בניסיון לטשטש את תאריך יציאת המבקר מהמדינה) וגם משחרר את דיילי הקרקע בחברות התעופה למיניהם מהצורך לאסוף את הטופס של המבקר עת יציאתו מהארץ.

השיטה החדשה נותנת לרשות יכולת מעקב יעילה יותר על הכניסות והיציאות של אזרחים זרים במדינת ארה"ב – אם כי למבקש לעיתים יש תחושת אי וודאות כי אין חותמות בדרכון שעליהן ניתן להסתמך לצורך מעקב היסטורי על ביקוריו במדינה.

לפרטים נוספים אודות סוגי ויזות ניתן לפנות לעמודים נוספים באתר

בנוסף אם יש לכם עוד שאלות בנושא מומלץ לעניין בעמוד שאלות נפוצות בנושא ויזה לארה"ב

לקבלת ייעוץ וסיוע בנושאי ויזות הגירה או תוקף אשרת שהייה בארה"ב צלצלו:

09-8995871