קבלת ויזה לארה"ב למי שביצע עבירה בעברקבלת ויזה לארה"ב למי שביצע עבירה בעבר

מרבים לצלצל למשרדינו אנשים שרוצים לטוס לארה"ב כדי לשאול אם ניתן לקבל ויזה גם אם יש להם עבר פלילי או אם יש תיק תלוי ועומד בבית המשפט ו/או במשטרה.

ככלל, אף מדינה אינה מעוניינת להכניס לתחומיה או לקלוט בתוכה עבריינים.

יחד עם זאת, לא כל עבירה מהווה מכשול לקבלת ויזה לארצות הברית. סוג העבירה, הזמן שחלף מאז ביצועה העבירה, והנסיבות האישיות עשויות להשפיע על החלטת הקונסול בבואו לשקול אם להעניק ויזה ואם לא. כמו כן, לעיתים ובנסיבות מסוימות אין כלל שיקול דעת לקונסול אם לתת את הויזה ואם לאו.

מי שהואשם או הורשע בעבר בפשע ככל הנראה יזדקק ל- waiver ע"מ להיכנס לארה"ב

אם לויזה ארעית או אם לויזת הגירה, מי שביצע בעבר עוון או חטא ככל הנראה ברוב הנסיבות יורשה להיכנס לארצות הברית בעתיד. ויודגש כי, במקרה של ויזה ארעית, לקונסול יש שיקול דעת אבסולוטי לעניין הענקת ויזות לפונים שאינם מנועי כניסה – כלומר, גם אם העבירה או חטא אינו מהווה מניעה לכניסה לארצות הברית, ייתכן והקונסול יחליט שלא להעניק את הויזה מטעמי היעדר קשרים הדוקים לארץ המוצא.

Crime Involving Moral Turpitude (CIMT)

לא תותר כניסה לארה"ב למי שבעבר ביצע עבירה עם קלון היות והגדרת הקלון הינה בעיקר פרי פרשנות הפסיקה ולא תמיד ברור לאדם אם העבירה שביצע נכנסת לגדר קלון. כמו כן, הפסיקה עשויה להיות שונה ממדינה למדינה וייתכן במדינה כלשהי עבירה תהווה קלון בזמן שבמדינה אחרת לא תוגדר כך.

מי שביצע עבירות של אלימות ו/או סמים עלול להיות מנוע כניסה לארה"ב לצמיתות. אך בניגוד למה שרבים חושבים, לא עבירה של סמים מהווה מכשול לכניסה לארה"ב. עבירה חד פעמית של סמים קלים לשימוש עצמי לא בהכרח תנעל את שערי המדינה לפני המבקש.

לכאורה, אם יש לכם כבר ויזה ואם לא ביצעתם עבירה בתוך ארצות הברית ואם אתם לא מבוקשים ע"י האינטרפול, ככל הנראה תותר כניסתכם לארצות הברית כי שאלת העבר הפלילי לא תתעורר באותו המעמד – אולם החגיגה תיגמר כשתרצו לחדש את הוויזה ותידרשו להצהרות לעניין הרקע הפלילי.

אם נעצרתם או אם נפתח נגדכם תיק פלילי במשטרה כמו גם אם בית המשפט הרשיע אתכם בעבירה כלשהי, רצוי לפנות לעו"ד המתמחה בוויזות והגירה לארה"ב, לפני הגשת בקשה לוויזה כיוון שקבלת ייעוץ לפני הפנייה יכול לחסוך אי נעימות ויכול לאפשר היערכות מתאימה בטרם הגשת הבקשה.

למידע נוסף אודות waivers

לקבלת ייעוץ צרו קשר