ויזה E2 סוף סוף נפתחת לישראלים

 

***לקבלת עדכון לגבי הקפאת תהליכי הגירה לארה”ב בעקבות משבר קורונה עברו לעמוד: השהיית הגירה לארצות הברית

 

לאחר שנים של ציפייה דרוכה ואין ספור אכזבות, סוף סוף, אמורה להיכנס לתוקף ויזה משקיעים מסוג E2 לישראלים.

שגרירות ארה"ב פרסמה באתר וברבים כי החל מתאריך 1 למאי 2019 יתחילו לטפל בבקשות מסוג E2 לישראלים.  זו בשורה בהחלט משמחת לאלפי ישראלים ואזרחי ארה"ב המבקשים להשקיע במדינת ארה"ב וישראל, בהתאם. תוכן ההודעה כדלהלן:

Treaty Investor Visa (E2)

The U.S. Embassy has the pleasure to announce that a treaty investor agreement (E2 Visa) has been signed between the United States and Israel and will become effective as of May 1, 2019.  Pursuant to the treaty, Israeli citizens will be able to apply for an E2 visa at the U.S. Embassy Branch Office Tel Aviv.

עד כה המחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב בתל אביב טיפלה בבקשות להוצאת ויזה E2 לישראלים בעלי דרכונים זרים זכאים בלבד. כעת סלולה הדרך להגשת בקשות מסוג E2 לכל ישראלי שירצה להשקיע בעסק פעיל בארה"ב (הן בחברות קיימות וכן בחברות חדשות) בתנאי שאותו העסק יעמוד בדרישות החוק – ובין היתר בעלות של לפחות 50% מעסק פעיל שמעסיק ו/או יעסיק עובדים הכשירים לעבוד בארה"ב (בעלי אזרחות, תושבי קבע ו/או בעלי אשרות עבודה זמניים).  הזכות לקבלת ויזה E2 שמורה למשקיעים ו/או עובדיהם העומדים בקריטריונים אשר אינם מנועי כניסה לארה"ב וכי שאין בכוונתם להישאר במדינה באורך קבע.

תוקף של ויזה E2

אישור מעמד E2 להשקעה ישראלית כמו לוויזה מסוג E1 תוענק ל-36 חודש, כאשר ויזה למשקיעים תוענק ל-24 חודש בלבד או לתקופה קצרה ממנה, להבדיל מוויזה מסוג E1 לישראלים המוענקת לתקופה של 60 חודש. בשני המקרים, ניתן לחדש את הוויזה ע”י הגשת בקשה לוויזה חדשה אם נדרש בתום כל תקופה ואפשר להגיש בקשה לאישור מעמד E1 או E2 ישראלי בתום 36 חודש או לפני כן.

אין סכום מינימום או מקסימום מוגדר שחייבים להשקיע לצורך העניין אולם, השקעות נמוכות במיוחד, ככלל, לא תעמודנה בשאר הקריטריונים ועל כן צריך לבחון כל השקעה לגופו של עניין לפני ההגשה.

הגשת בקשה לויזה E2

הטיפול בבקשות לקבלת ויזה E2 מוגשות ישירות למחלקה הקונסולרית בתל אביב ואין צורך להגיש בקשה קודם לכן לרשויות הגירה, דבר שחוסך כסף וזמן רב.  בקשה המוגשת בחו"ל לשנות את המעמד מתייר (או אחר) לזה של E2, גם אם תאושר, לא תעניק ויזה E2 (אישור כניסה לארה"ב) אלא תהווה אשרת שהייה לתקופת האישור בלבד או עד ליציאת גבולות המדינה (המוקדם מבין המועדים).  אישור כאמור יהיה חייב באישור נוסף של המחלקה הקונסולרית בתל אביב לפני שתונפק ויזה E2 לכניסה מחדש.  על כן, עדיף מכל הבחינות להגיש מלכתחילה בקשה לקבלת ויזה E2 במחלקה קונסולרי מחוץ לארצות הברית.  על כן, אם הוגשה הבקשה לרשויות ההגירה בזמן השהייה בארה"ב ולאחר קבלת אישור (אם בכלל) המגיש נאלץ לצאת את גבולות המדינה מכל סיבה שהיא במהלך תקופת האישור, קבלת ויזה ואשרת כניסה במעמד של E2  תהיה כפופה לבחינה מחודשת ואישור חדש לפני הכניסה החדשה לארה"ב.

במידה ותרצו לקבל מידע נוסף ו/או להגיש בקשה באמצעות משרדנו

צרו קשר או צלצלו:

09-8995871

ניתן לקבל מידע נוסף בעמודים: ויזות עבודהויזות E