שהייה בלתי חוקית בארה"ב – Overstays

שהייה בלתי חוקית בארה"ב ו/או עבודה בלתי חוקית עלולות לגרום, בנסיבות מסויימות, לסירוב כניסה זמני או קבוע למדינת ארצות הברית.

ברוב המקרים אם ניתן להוכיח מעידה, חרטה אמיתית ומטרה נסיעה ברורה הקונסול יסייע למי שמבקש בהגשת בקשה למחילה (waiver) לשם קבלת ויזה (אם מוגבלת ואם ל-10 שנים).  כמובן, תנאי לקבלת ה- waiver הוא הוכחת קשר ומרכז חיים בישראל.

נסיון לטשטש, לשקר או להעלים עובדות כמו גם סילוף או סירוב להודות בעובדות ידועות לקונסול – עלולים לגרום מניעת כניסה לצמיתות. כמו במקרה של נישואין פיקטיביים, לא יהיה ניתן לקבל waiver בנסיבות העניין.

בכל מקרה של אי וודאות או אם כבר ידוע לכם מראש כי בעבר חרגתם מאשרת השהייה שניתנה לכם בעת הכניסה לארה"ב, מוטב לקבל ייעוץ משפטי בטרם פנייה לקונסולייה בבקשה לקבלת ויזה או הבהרה.

במענה לשאלה נפוצה ביותר – מי שמבקש הארכת שהייה בעת ביקור בארה"ב ואינו מקבל תשובה מרשויות ההגירה בטרם פג תוקף אשרת השהייה כפי שהיא מופיעה בטופס I-94 המוצמד לדרכון, יחסוך מעצמו עוגמת נפש אם ייצא את המדינה בטרם פג אשרה שהייתו. בניגוד למה שחושבים – אם יתקבל סירוב לבקשת הארכה וחריגה מאשרת השהייה, הויזה בדרכון תבוטל והשהייה בשטחי ארה"ב תיחשב כסוג של שהייה בלתי חוקית בארה"ב  בנסיבות העניין. רק במקרה שקיבלת אישור להארכה, תוכשר השהייה מעבר למועד הנקוב ב- I-94.

במענה לשאלה נפוצה נוספת – אעפ"י  שלא עוברים דרך משטרת הגבולות ביציאה מארה"ב – יש רישום יציאה באמצעות חברות התעופות. אם העלמתם את ה- I-94 מהדרכון ייתכן מאוד ותיחשב למי שלא יצא את גבולות המדינה עד שיוכח אחרת (והנטל עליך). לעיתים חברת התעופה אינה מסירה את ה- I-94 מהדרכון. במקרים בהם מוצאים כי חזרתם ומצאתם את הטופס עדיין מהודק לדרכון ניתן לדווח על יציאתכם מארה"ב בפנייה לגורמים הרלוונטים בחו"ל – ולא באמצעות הקונסולייה.

למידע נוסף בעניין שהייה בלתי חוקית ראה גם מאמר הפרת תנאי הויזה/ אשרת שהייה בארה"ב וההשלכות הנגררות.

לשמיעת הרצאה מוקלטת בנושא ההשלכות הנגררות לשהיית יתר ושהייה בלתי חוקית בארצות הברית.

 

לקבלת מידע נוסף או לקביעת פגישת ייעוץ בנושא שהייה בלתי חוקית בארה"ב צלצלו אלינו:

09-8995871