ויזת עבודה מסוג H-1B

קטגוריה H-1B הינה קטגוריה רווית ביקורת הן לעניין הצורך בעובדים מחו"ל כדי לענות על המחסור בעובדים בעלי תארים ו/או בעלי ניסיון רב שווה ערך לתארים בארצות הברית והן לעניין הטענה כי יש בעלי תארים רבים בעלי אזרחות או גרין קארד בתוך ארה"ב העשויים למלא את החלל אם לא היתה קיימת קטגוריה של אשרת עבודה מסוג H-1B. מצד אחד המעסיקים טוענים למחסור בעובדים בעלי תארים מתאימים לצורכיהם וכי האוניברסיטאות בארה"ב אינן מדביקות את קצב הכשרת העובדים לשוק המקומי, ומצד שני עובדים רבים מוכשרים אינם מצליחים למצוא עבודה במדינה בשל הדרישה לעובדים זרים במקצועם.

רוצים לשמוע פרטים נוספים לגבי ויזת עבודה מסוג H-1B? צלצלו אילנו:

09-8995871

 משרד עורכי דין קלרפלד מתמחה בטיפול בויזות לארה”ב מסוגים שונים.

 

מבחינה מעשית קטגורית  ויזת עבודה מסוג H-1B בעייתית בשל המכסות השנתיות המגבילות את כמות העובדים הזרים בקטגוריה זו

כיום המכסה עומדת על סה"כ 85,000 עובדים חדשים כל שנה ומתוכם 20,000 עובדים בעלי תואר ראשון ושני ממדינת ארה"ב.

כל שנה המכסה לאשרות עבודה מסוג H-1B מתחדשת והחל מתאריך ה1 באפריל ניתן להגיש בקשות לקבלת אישורי עבודה למועד התחלתי של 1 באוקטובר באותה השנה. כאמור, הדרישה לקבלת ויזת עבודה מסוג H-1B  גבוהה – לעיתים פי שלוש מהאשרות שתינתנה באותה השנה. היות והבקשות למעמד H-1B מטופלות לפי סדר קבלתן, במקרים רבים הקטגוריה נסגרת כבר ב- 1 באפריל עם צורך בעריכת הגרלה בין הבקשות ל- H-1B שנתקבלו בו זמנית ביום פתיחת המכסה, כדי להגיע לתוצאה הצודקת ביותר בבחירת הבקשות שתיבחנה לאותה השנה.

מעסיק המעוניין בעובד זר בקטגוריה H-1B צריך להתחיל את הטיפול בטרם עת

על המעסיק להתחיל בטיפול חודשים רבים לפני המועד שניתן להעסיק את העובד (1 באוקטובר בשנה כלשהי) – ואם הבקשה ל- H-1B אינה נבחנת בשל דרישת יתר כבר בתאריך 1 באפריל באותה השנה  (שישה חודשים לפני תחילת העבודה המתוכננת), העובד והמעסיק יצטרכו להמתין עוד שנה עד שתיפתחנה מכסות חדשות. ניתן לנסות שוב ולהגיש בקשה ל- H-1B ב-1 באפריל העוקב, בגין מועד תחילת עבודה, 18 חודשים מאוחר יותר.

בעבר, נחקקו מכסות מוגדלות פי שלוש לתקופות קצובות כדי להדביק את הדרישה לעובדים בעלי תארים והכשרה מתאימים, אולם, להוציא את המקרים החריגים האמורים, מזה שנים רבות המכסות לאשרות עבודה מסוג H-1B עומדות על מספרים מצומצמים שאינם עונים על הדרישה כאמור לעיל.

אגרות גבוהות, שכ"ט גבוה ואי וודאות מוחלטת לעניין הסיכוי לקבלת מעמד של H-1B – בסופו של דבר עשויים לרסן את התיאבון להגשת בקשות לאישורי עבודה בקטגוריה זו.

בחלק גדול מהמקרים, ישנן קטגוריות אחרות זמינות יותר מזה של H-1B

ישנן קטגוריות (סוגים נוספים של ויזה) העשויות להתאים הן לעובד והן למעסיק.  כדאי תמיד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני ויזות והגירה ובפרט בדיני ויזות עבודה בטרם הגשת בקשה כלשהי לרשויות ההגירה בארה"ב.

לקבלת מידע נוסף אודות ויזות עבודה ניתן לפנות לעמודים נוספים באתר:  ויזות עבודה ארעיות, ויזות עבודה קבוע, ויזות מסוג O, ויזות מסוג E, ויזות מסוג L.

 לפרטים נוספים או לקביעת פגישה צלצלו עוד היום

09-8995871

או השאירו פרטים בטופס צור קשר