סוגי ויזות עבודה ועסקים, ויזות עבודה ארעיות לארה"ב

ניוד עובדים

חברות המבקשות לנייד עובד מחברת אם/בת/אחות/סניף/יזמות משותפת לארצות הברית יכולות לעשות כן אם ניתן להוכיח כי בין החברות קיים יחס כשיר עפ"י דיני ההגירה, אם העובד עבד בחברה מחוץ לגבולות ארצות הברית לתקופה של שנה אחת במשך שלוש השנים האחרונות ואם מדובר במנהל בכיר בחברה שימלא תפקיד של מנהל בכיר בחברה בארה"ב או אם מדובר בעובד חיוני בעל ידע מיוחד (כמו מתכנת, בעל פטנט וכיוב').  יש דרישות רבות וכללים קשוחים לעניין טיב הראיות ורצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בוויזות והגירה כדי לבחון את סיכויי החברה להצליח בהגשת בקשות מסוג L-1 לניוד עובדים.

 

ויזות משקיעים

לאחר המתנה דרוכהה וממושכת, סוף סוף נפתח לישראלים אשרות למשקיעים בארצות הברית, בתנאים של 2-E וזאת בעקבות חקיקה המבוססת על קיום אמנת משקיעים בין ארצות הברית לישראל והדדיות. החל מתאריך 1.5.2019, ישראלים יכולים להגיש בקשות לוויזות משקיעים באמצעות הקונסול הממונה בתל אביב. מדובר בהשקעה משמעותית (החוק אינו נוקב בסכומים אך קיימים כללים לבחינ טיב ההשקעה וכשרותה לצור מתן הוויזה).  לא מדובר בהשקעה פסיבית אלא בהשקעה של ממש וככל לא תינתן ויזה למשקיעים שאינם יוצרים מקומות עבודה לאזרחים ובעלה אישורי עבודה בארה"ב. בינתיים, ישראלים בעלי דרכונים של מדינות אחרות אשר חתומות על אמנת משקיעים עם מדינת ארה"ב, יכולים להגיש בקשות לויזת משקיעים באמצעות הקונסול בתל אביב. מדובר בהשקעה משמעותית (החוק אינו נוקב בסכומים אך קיימים כללים לבחינת טיב ההשקעה וכשרותה לצורך מתן הויזה).  לא מדובר בהשקעה פסיבית אלא בהשקעה של ממש וככלל לא תינתן ויזה למשקיעים שאינם יוצרים מקומות עבודה לבעלי אישורי עבודה בארה"ב.

לאחר שבע שנות המתנה, החל מחודש מאי 2019 המחלקה הקונסולרית בשגרירות ארה"ב תתחיל לדון בבקשות לוויזה מסוג 2-E לישאלים עקב החלטת ממשלת ישראל לעניין יישום ויזה הדדית לאזרחי ארה"ב המעוניינים להשקיע בישראל…..

למידע נוסף ראה ויזות משקיעים.

ויזות סחר

בין מדינת ארצות הברית למדינת ישראל קיימת אמנה בנושא סחר המאפשרת לישראלים העוסקים בסחר משמעותי וממושך עם ארצות הברית, להגיש בקשות לקבלת ויזה מסוג E1. כאמור, צריך להוכיח בין היתר כי הסחר בין המדינות הנו משמעותי וממושך ואין הוא מוגבל ליבוא או יצוא ויכול להיות שניהם יחד.

למידע נוסף, ראה ויזות סחר.

 

ויזות לשחקנים ו\או לאמנים מצטיינים

שחקנים ואמנים מצטיינים יכולים להגיש בקשות לקבלת ויזות עבודה בתחום המומחיות שלהם (ויזות O), בתנאי שיש מעסיק וניתן להוכיח כי הם מצטיינים בתחום.  לעניין טיב הראיות וההוכחות, רצוי מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בוויזות אמנים.

למידע נוסף, ראה ויזת אמנים ואנשים המצטיינים בתחומם.

 

ויזות דת

כוהני דת, שליחי ציבור דתיים וכיוב' יכולים להגיש בקשות לקבלת אשרת שהייה מסוג R. בין היתר, צריך להוכיח כי המבקש שימש בתפקיד בשנתיים שקדמו לבקשתו וכי המוסד המזמין עומד בקריטריונים ומוכר על ידי רשויות המס בארה"ב כמוסד דת ללא כוונת רווח.

 

ויזות ארעיות אחרות לארה"ב

ויזות עסקים ארעיות

ויזה מוכרת הידועה כויזת B1 – מאפשר לאנשי עסקים מגוון רחב של פעילויות עסקיות בארצות הברית.  למי שנוסע לצורך עסקים לעתים קרובות, רצוי מאוד לקבל ייעוץ לעניין טיב הפעולות העסקיות המותרות כדי שיוכל להתמודד עם ביקורת יזומה במשטרת הגבולות במידת הצורך. צעירים המבקשים לנסוע לארה"ב למטרת עסקים יחסכו לעצמם עגמת נפש אם ישכילו לקבל ייעוץ משפטי בטרם נסיעה לארצות הברית. לאחרונה, צעירים רבים מסורבים ויזות ו/או מסורבים כניסה. סירוב כניסה, סיבוב והחזרה לארץ בגבול ארה"ב עלולים לחרוץ את גורלו של מסורב הכניסה ולעתים לא ניתן להתגבר על ההשלכות.

 

ויזות סטודנטים

ככלל לא מעניקים ויזת סטודנט למי שמעוניין ללמוד אנגלית או מקצוע שכיח במכללה עירונית בארצות הברית (Community College). המבקש ויזת סטודנט צריך להוכיח מרכז חיים בארץ וצורך לשוב בסיום הלימודים וכי יש "ערך מוסף" ללימוד המקצוע באוניברסיטה בארה"ב.

 

ויזות ביקור

מי שמבקש ויזת תייר לארצות הברית צריך להוכיח (גם בעת מילוי טופס הבקשה) כי יש לו דברים הקושרים אותו לארץ ומחייבים את שובו לאחר ביקור קצר בארצות הברית.  לאחרונה הנטל הפך לכבד מאוד ולעתים כמעט בלתי אפשרי לצעירים שלא עובדים במקצוע שנים רבות. קשה מאוד להרים את הנטל בגילאים  18-30 ורצוי לקבל ייעוץ משפטי בטרם הגשת בקשה פן תסורב – דבר שיהיה טעון הסבר בכל בקשה חדשה שתוגש בעתיד.

למידע נוסף ראה ויזות ביקור לצעירים.

בכל סוגי הויזות המוזכרות לעיל, (למעט ויזה מסוג B), בני זוג (גם מאותו המין) הנשואים לבעל הויזה המהותית וילדיהם מתחת לגיל 21 יתלוו בויזה נלווית, אלא אם כן יש מניעה לכניסתם לארה"ב (כגון שהיית יתר, גירוש או הרחקה בעבר, ו/או מניעה בשל עבר פלילי).

משרד עורכי דין קלרפלד מטפל בבקשות לקבלת ויזות עבודה זמניות לארה"ב וגם לקבלת ויזות עסקים מכל הסוגים מול מחלקת אשרות בשגרירות ארה"ב ו/או מול רשויות ההגירה בארה"ב בהתאם לצורך וסוג הויזה.

 לקבלת ייעוץ או קביעת פגישה צרו קשר

או צלצלו בטלפון:

09-8995871

ניתן לקבל מידע נוסף בעמוד ויזה E2